В нормі підшлункова залоза виробляє ферменти в неактивній формі і через панкреатичний протік виділяє їх у складі  підшлункового соку  у кишку. Бо, якби підшлункова залоза виробляла активні ферменти, то вони би перетравили її саму, так само, як перетравлюють їжу. І тому природа влаштувала так, що ферменти підшлункової залози активуються у кишці, де вони зустрічаються з активуючим їх факторами, жовчними кислотами та кишковими ентерокіназами.

Це виглядає так само, як газ, що поступає з камфорки газової плити запалюється іскрою і створює полум`я. У даному випадку неактивні ферменти виконують роль газу, жовчні кислоти, які активують ферменти виконують роль іскри, а полум`я виконує роль активованих ферментів.

І так само, як полум`я забезпечує приготування їжі, таким же чином активовані ферменти забезпечують перетравлення їжі.

Але на те, активовані ферменти чи ні, впливають жовчні кислоти. І, якщо жовч бідна жовчними кислотами, то  ферменти активуються погано, незважаючи на те, що підшлункова залоза виробляє їх в достатній кількості. Це так само, як з газової камфори поступає газ, який не запалюється, бо немає іскри.

Тому жовчоутворювальна функція печінки суттєво впливає на процес травлення їжі. І при погіршенні жовчоутворювальної функції печінки не тільки погіршується травлення, а й розвивається хронічний панкреатит.

Виявляється, що морфо функціональний стан підшлункової залози залежить великою мірою від функції печінки, зокрема від якості жовчі, яку продукує печінка.

Адже відомо, що жовч відіграє важливу роль у перетравленні їжі. Зокрема жовч розчиняє жири. А здатність розчиняти жири притаманна жовчі завдяки тому, що до її складу входять жовчні кислоти, які є природними милами. І ви напевно маєте досвід, що для того, щоб помити замащені жиром руки вам потрібне мило.

І, якщо в жовчі мало природного мила, жовчних кислот, то вона погано розчиняє жири. І тоді жири всмоктуються з кишки в кров великими часточками, які викликають запалення підшлункової залози та провокують розвиток хронічного панкреатиту.

І якщо жири погано емульсовані, то вони активують ферменти підшлункової залози просто в самій її тканині, внаслідок чого підшлункова залоза руйнується, набрякає і втрачає свою функціональну активність, що ще більше погіршує перетравлення їжі. Усе це характерно для хронічного панкреатиту. А причина цього «неякісна жовч». 

Лікування.

«Неякісна жовч» - це жовч, у якій мало жовчних кислот. Така жовч густа, вона погано розчиняє жири і погано активує ферменти.

І, як показали досвід та наукові дослідження лікування панкреатиту, «Енергетин»  та «Расаяна» покращують якість жовчі , збільшуючи в ній кількість жовчних кислот. Тому при застосуванні «Енергетину»  та «Расаяни» покращується стан підшлункової залози та налагоджується травлення.  Адже «Енергетин»  та «Расаяна» усувають головну причину хронічних панкреатитів, якою є дефіцит жовчних кислот в жовчі.

Також «Енергетин»  розріджує жовч, очищує печінку від жовчних тромбів, стимулює синтез та активацію ферментів підшлункової залози, покращує емульгацію жирів та засвоєння поживних речовин.

А «Расаяна», окрім того, що може покращувати «якість жовчі» та травлення, може сприяти зміцненню та омолодженню підшлункової залози

Але при вираженому запальному синдромі в підшлунковій залозі, іноді, лікування варто почати не з «Енергетину» чи «Расаяни», а з застосування «Сандалу». 

І це можна виявити завдяки вищеописаному тесту з сечею. Адже сеча, це профільтрована нирками кров. І при наявності вираженого запального синдрому в сечі наступають зміни: вона темніє, набуває насиченого кольору, може з`являтися мутний осад та різкий запах.

Це означає, що в крові збільшується вміст токсинів і продуктів розпаду тканин, що характерно для запального процесу.

І так як запальний процес підтримується руйнівними для клітин чинниками, якими є сечова кислота, токсичні жовчні кислоти, ферменти зруйнованих клітин, вільні радикали, то зменшення цих руйнівних чинників зменшує запальний процес і його поширення.

І саме  «Сандал» пом`якшує  і, можливо, повністю може зупиняти запальний процес.

А  все це можливо завдяки тому, що «Сандал»  запобігає пошкодженню клітин агресивними до них факторами. 

«Сандал» сприяє виведенню агресивних факторів до клітин, які  руйнують клітини організму та  сприяють розвитку запальних та автоімунних процесів. 

Руйнівні для клітин фактори є продуктами життєдіяльності організму і впливають на важкість захворювання та його ускладнення. Насамперед такими агресивними і руйнівними факторами для клітин  всього організму є токсичні жовчні кислоти. Адже, будучи милами по своїй природі, токсичні жовчні кислоти розчиняють мембрану клітини і, таким чином, руйнують клітину. 

Науці давно відомо, що при руйнуванні клітини утворюються медіатори запалення та активатори автоімунних процесів, які ще більше пошкоджують клітини організму, а в організм потрапляють токсичні продукти трупного розкладання клітини, зокрема сечова кислота, лізосомальні ферменти, які  також пошкоджують здорові клітини, отруюють організм, і теж провокують розвиток запального процесу.

Токсичні жовчні кислоти є агресивними милами, які розчиняють і пошкоджують жирову оболонку клітин і останні руйнуються. А при розпаді клітин утворюється токсична сечова кислота, яка теж пошкоджує клітини та провокує запальний процес і розвиток хронічного панкреатиту.

Панкреатит — запалення підшлункової залози. Розрізняють гострий та хронічний панкреатит. Хворих на хронічний панкреатит значно більше, бо виникає він як ускладнення гострого недолікованого панкреатиту та ще може бути наслідком — жовчнокам'яної хвороби, гастриту, дуоденіту, коліту, виразкової хвороби шлунка, грипу, ангіни, серцево-судинних хвороб, негараздів з печінкою, отруєння хімічними речовинами [Джерело?]. Хворі скаржаться на хронічний біль в мезогастральній зони, порушення травлення, про що свідчать жирні випорожнення. (Вікіпедія)

 

Звідки ж беруться руйнівні для клітин фактори, зокрема  токсичні жовчні кислоти та сечова кислота? 

Токсичні жовчні кислоти накопичуються в печінці тому, що ослаблена стресами, забрудненою хімікатами та консервантами їжею, печінка не повністю спроможна  їх нейтралізувати і склеювати з таурином та гліцином. 

Що до лікування панкреатиту, існує і інший механізм нейтралізації агресивних жовчних кислот. Саме такий механізм активує «Сандал». 

Виявляється, що збільшення виділення слизу в жовч зв`язує агресивні жовчні кислоти і перешкоджає їх всмоктуванню в кишці і їх зворотнє повернення в печінку. Тобто слиз розводить агресивну жовч і зменшує токсичність жовчі.

«Сандал» сприяє видаленню токсичних жовчних кислот стимулюючи і збільшуючи виділення слизу в жовч, і, таким чином, розводячи токсичну жовч в організмі. Цим самим «Сандал» запобігає всмоктуванню токсичних жовчних кислот в кров, адже 95% жовчних кислот в організмі ре-циркулюють, завдяки повторному всмоктуванню з виділеної жовчі в кров, а слиз зв`язує їх і запобігає всмоктуванню. 

І завдяки тому, «що «Сандал» запобігає всмоктуванню агресивних і токсичних жовчних кислот, клітини організму не руйнуються ними і їх вміст не забруднює і не руйнує тканини, зменшується запальний процес та середовище його поширення, адже при відсутності медіаторів запалення припиняються і  автоімунні реакції.

Також «Сандал» містить велику кількість біофлавоноїдів, які запускають в уражених і постарілих  клітинах природні і рятівні для організму процеси апоптозу: розпаду клітини на фрагменти, оточені мембраною. 

І апоптоз запобігає забрудненню агресивним до інших клітин  вмістом клітини. Це запобігає розвитку запального процесу та полегшує лікування. Адже при апоптозі клітина, яка гине розпадається на фрагменти, оточені клітинною мембраною. І ці фрагменти поглинають імунні клітини, тому вміст клітини не потрапляє  в здорові тканини і не руйнує їх.

А ще «Сандал» пом`якшує інтоксикацію , сприяє видаленню токсинів із організму  і покращує функцію як печінки, так і підшлункової залози.

Підписка на новини та консультації

Якщо Ви бажаєте отримувати новини, консультації, анонси семінарів з нашого сайту, будь ласка, залиште своє ім'я та адресу електронної пошти.
Ваші дані не будуть використовуватися для спаму і не будуть передані третім особам