У кожної людини є артеріальний тиск. І його можна побачити на шкалі манометра почувши перший і останній пульсовий удар при накачуванні повітрям манжети, одягнгутої на одну із кінцівок нашого тіла.

Перший пульсовий удар відповідає систолічному артеріальному тиску, який створюється серцевим викидом крові, а межа припинення пульсових ударів відповідає діастолічному артеріальному тиску, який створюється опором судин і об`ємом циркулюючої крові.

 

В нормі ми не відчуваємо наявність артеріального тиску у нас, але навіть і при його підвищенні ми не завжди відчуваємо підвищений артеріальний тиск.

То ж чи є підвищення артеріального тиску хворобою? І щоб усвідомити і повірити у можливість зцілення альтернативним шляхом давайте спробуємо зрозуміти усе  за принципом аналогії на прикладі гарячки.

Температура тіла так само як і артеріальний тиск є невід`ємним атрибутом нашого організму. І дуже часто для боротьби з інфекційним збудником наш організм підвищує температуру тіла.

Але чи можна сказати, що підвищена температура тіла є хворобою? Хіба збиваючи підвищену температуру тіла ми усуваємо причину хвороби?

Наприклад, таке захворювання як туберкульоз супроводжується хронічним підвищенням температури тіла. Але хіба можна вилікувати туберкульоз лише збиваючи підвищену температуру тіла, яка є захисною реакцією організму супроти туберкульозних бактерій?

Коли ми збиваємо медикаментами підвищений артеріальний тиск він знижується на час дії хімічної речовини в організмі, але чи виліковують медикаменти гіпертонічну хворобу?

Адже для того, щоб подолати хворобу слід зрозуміти її причину. Хіба лише хвороба, а не організм,  підвищує артеріальний тиск при гіпертонії? А, можливо, підвищуючи артеріальний тиск, так само, як і підвищуючи температуру тіла організм бореться з хворобою?!!

Чи відомо вам, що саме завдяки артеріальному тиску поживні речовини та кисень надходять до органів та тканин нашого організму, забезпечуючи їх життєдіяльність. Адже без поживних речовин та кисню не можуть протікати обмін речовин і процесс  життєдіяльності взагалі!

Отже, артеріальний тиск є одним із найвагоміших механізмів забезпечення обміну речовин.

Насьогодні  провідні наукові інстанції стверджують, що гіпертонія, тобто хвороба підвищеного артеріального тиску, супроводжується порушенням обміну речовин, так званим метаболічним синдромом.

Але ряд наукових досліджень, в тому числі і наші наукові дослідження, проведені в процесі захисту кандидатської дисертації Поліщука Андрія Павловича, свідчать про те, що порушення обміну речовин при гіпертонії виникають значно раніше аніж підвищується артеріальний тиск.

І про що це свідчить у нашому з вами дослідженні причини підвищення артеріального тиску?

А це свідчить про те, що підвищення артеріального тиску при гіпертонії є реакцією організму на порушення обміну речовин! Підвищення артеріального тиску є захисною реакцією!!!

І хоча той факт, що підвищення артеріального тиску при гіпертонії є захисною реакцією  організму на порушення обміну речовин, нам не стає легше від того, що сам тиск піднімається і виникає загроза ускладнень гіпертонії.

Тому підвищений артеріальний тиск обов`язково треба знижувати і запобігати його підвищенню.

Хоча повстає наступне запитання: чи хімічні медикаменти, які збивають артеріальний тиск, не порушують ще більше порушений при гіпертонії обмін речовин, і чи, тим самим, хімічні медикаменти ще більше не посилюють хворобу?!

Адже відомо, що печінка є локомотивом обміну речовин. А усі хімічні медикаменти є токсичними для печінки ксенобіотиками, які руйнують печінку і погіршують її діяльність, внаслідок чого порушується обмін речовин.

Тому по відношенню до лікування гіпертонічної хвороби хімічними медикаментами актуальна приказка: «Одне лічить, а інше калічить»,  є не найбільш відповідною. Тут правильніше сформулювати іншу приказку: «Калічить те що лічить».

Отже, якщо лікування артеріального тиску хімічними медикаментами ще сильніше нищить організм і живить хворобу, то що: збивати підвищений артеріальний тиск натуральними засобами з гіпотензивними властивостями?

Так звичайно,  якщо тиск високий, то краще його збити в натуральний спосіб відваром гіпотензивних та сечогінних трав таких як астрагал, глід, валеріана, софора, верес, м`ята,  ялівець, або вживати аюрведичний засіб з кори міробалану арджуни - «арджуна» та ін.

Але чи вилікують трави гіпертонічну хворобу, якщо вони  лише збивають артеріальний тиск, і не усувають причину із-за якої артеріальний тиск піднявся?

І перше, ніж ми зможемо вилікувати підвищений артеріальний тиск, нам слід зрозуміти джерело його виникнення, тобто природу розладів.

І якщо тиск - це дійова особа на сцені нашого лялькового театру, то за ниточки його піднімає хтось інший. Зовсім не зв`язаний з лялькою по імені артеріальний тиск, тобто за ниточки ляльки артеріальний тиск смикає той, хто у нашому спектаклі не грає роль артеріального тиску.

Проте для подолання гіпертонії важливе не тільки адекватне розуміння природи підвищеного артеріального тиску, а ще більш важливо віднайти ті засоби, які здатні ефективно усувати причину гіпертонії!!!

І найбільшою перешкодою у цьому є відсутність віри, що гіпертонічну хворобу можна вилікувати або, принаймі, пом`якшити її перебіг.

Англійські соціологи провели дослідження ефективності рекламної кампанії  будь-чого і встановили, що неправдива інформація про товар у рекламних роликах чи газетах приносить успіх його продавцям: при публікації брехні товар добре продається; а правдива реклама навіть у повністю позитивному контексті не працює і товар по незрозумілій причині не продається.

Тому перш ніж ми продовжимо дослідження того хто смикає за лаштунками за ниточки ляльки «артеріальний тиск» і на цьому зваримо кашу ліків із назвою «Енергетин» і «Расаяна», призначених для ефективного подолання гіпертонічної хвороби, давайте в цю кашу придумаємо і підкинемо не правдиву, брехливу  приправу. Адже згідно соціологічного дослідження повністю замішана на правді реклама не працює і  тому «Енергетин» та «Расаяна» не зможуть допомогти міліонам страждущих від недуги по дуже банальній причині: тільки тому, що страждущі  не повірять і не придбають «Енергетин» і «Расаяну».

Тому давайте брехню  у нашу кашу ми приготуємо на кшталт гасла:  Якщо ви споживатимете «Енергетин», то у вас не тільки нормалізується артеріальний тиск, не тільки зміцниться серце, не тільки краще запрацють нирки і печінка, не тільки покращиться травлення і посилиться імунітет, а щей  покращиться ваша доля і ваше життя, посилиться  життєва потенція, а в ваших кишенях з`явиться купа грошей. А якщо ви закусуватимете «Енергетин» з «Расаяною» то ви помолодієте і перестанете старіти, а також ви проявите ще не розкритий  талант і станете відомим на весь світ. Але тут є один побічний ефект: у вас з`явиться купа непристойних думок стосовно протилежної статі для якої ви станете магнітом».

Отже відволічемося від нашої неправди і продовжимо, давайте постараємоя з`ясувати хто смикає за ниточки ляльки артеріальний тиск і хто підвищує його. А так як смикає той, хто у нашому спектаклі не грає роль артеріального тиску, то хто б це міг бути?

Давайте почнемо дозліджувати від зворотнього: а для чого організму артеріальний тиск? Відповідей є багато, наприклад, завдяки артеріальному тиску відбувається фільтрація крові в нирках і, таким чином, видаляються шлаки.

Але, якщо ми нагадаємо, що при гіпертонії ще раніше ніж підніметься артеріальний тиск, порушується обмін речовин і співставимо це з беззаперечним фактом, що  артеріальний тиск є одним із найвагоміших механізмів забезпечення обміну речовин, то стає зрозуміло: підвищений артеріальний тиск при гіпертонії є реакцією організму на порушення обміну речовин. Що підтверджено науковими дослідженнями і детально описано в кандидатській дисертації на тему «Морфофункціональні особливості печінки, підшлункової залози та тонкої кишки при есенціальній гіпертензії».

А раз так, то якщо просто збивати артеріальний тиск хімічними медикаментами, які ще більше порушують уже і так порушений обмін речовин, і не лікувати порушений обмін речовин, то чи можна назвати лікуванням збивання артеріального тиску хімічними медикаментами? І чи можна хімічними медикаментами вилікувати таку хворобу як гіпертонія?

І дійсно, коли лікар вам призначає гіпотензивні медикаменти він переконує вас вживати їх пожиттєво! А що це означає іншими словами? А чи не означає це іншими словами: «Вживайте пожиттєво руйнівні для печінки та усього організму гіпотензивні медикаменти; нехай вони ще сильніше порушать уже порушений обмін речовин і поглиблять причину гіпертонії так, щоб ви лікувалися від неї усе життя, лікувалися і ніколи не могли вилікуватися, приносячи колосальні доходи лікарю і фармацевтичним компаніям, які виробляють цю медикаментозну хімію»!??

Відомий на весь світ французький науковець і лікар Луї Броуер написав цікаву книгу на цю тему: «Фармацевтическая и продовольственная мафия и последствия ее деятельности», після чого його позбавили життя. Кому він перейшов дорогу?

Я не можу повірити, що Луї Броуер, написавши свою точку зору про хімічні медикаменти, перейшов дорогу фармації, яка працює на благо і порятунок людей, а не заради власної наживи. І ще більше я не вірю, що така гуманна сфера діяльності як фармація стала замовником вбивства французького професора. Тільки от злочин  вбивства Луї Броуера залишився не розкритим.

Я пам`ятаю як в 1998 році після Брюссельського конгрессу по нетрадиційній медицині звільнили з посади пана Кола, міністра охорони здоров`я Бельгії, але ніби то не за те, що він взяв  участь  у конгресі і підтримав нетрадиційну медицину, а за те, що, як виявилося, курам в корм добавляли перероблене технічне масло і міністр охорони здоров`я Бельгії недодивився за виробниками курячого корму.

В вищезгаданому брюссельському конгресі брав участь і автор цієї статті, Поліщук Андрій Павлович. Хоча це дуже не скромно, але одна із шести великих презентацій проходила під прапором України і зірвала шквал аплодисментів. Репортажі про Брюссельський конгрес по нетрадиційній медицині облетіли усі телеканали Бельгії.  Але незважаючи на це в клініку президента бельгійської асоціації нетрадиційної медицини Вілфріда Лігена  прийшов лист з міністерства закордонних справ Бельгії  з грифом без пояснень, в якому йшлося про те, що Поліщук Андрій Павлович, який уже мав тимчасовий дозвіл на проживання в Бельгії, повинен негайно покинути Бельгію і Вілфрід Ліген повинен розірвати контракт про організацію семінарів з лікарем з України. Ну добре міністра охорони здоров`я Бельгії за курячий корм, а мене за що?

Тоді повстає питання ким є лікарі в лікарнях та поліклініках: цілителями та рятівниками вашого здоров`я, чи дистриб’юторами фармацевтичних компаній? Адже хіба лікарі не отримують від фарміндустрії відкати за продані медикаменти, та хіба не їздять за кошт фармкомпаній на відпочинок за кордон під маркою, ніби то на семінари? Ось наразі гастроентеролог, моя кума, збирається у відпустку на Мальдіви. Поїздку туди організувала фармацевтична компанія за те, що вона успішно продала стільки хімічних медикаментів цієї фармацевтичної компанії, що компанія заробила, ще й відкат на Мальдіви проспонсорувала.

 І уявляєте який сильний мотивуючий стимул для лікаря поїхати на відпочинок, та ще й за кордон, безкоштовно! Сподіваюсь Вас тепер не здивує по-життєве призначення медикаментів вашим лікуючим лікарем? Але лікарі, які читають про себе скажуть, що я якийсь бовдур: «А як можна прожити на цю злиденну зарплату»?, і хіба вони не праві?

Дуже прикро, що ми повинні відволікатися і перемивати кості фарміндустрії і служителям майже святої професії, людям в білих халатах. Але без цієї історії хіба можна повірити у можливість стабілізації артеріального тиску  шляхом зміцнення здоров`я та нормалізації обміну речовин, застосовуючи натуральні засоби, такі як, наприклад, «Енергетин» та «Расаяна»?

Однією із причин, чому ми працюємо і чому відбувається робота в багатьох сферах людського суспільства  є необхідність заробити гроші для підтримання життєдіяльності кожного члена суспільства.

Аналогічно цьому однією з причин, чому в організмі відбувається обмін речовин є потреба кожної клітини організму здобути необхідні для її життєдіяльності засоби. Адже наш організм постійно оновлюється і відпрацьовані та пошкоджені структури слід заміняти новими, а для виконання роботи потрібна енергія, яка звільняється в процесі згорання поживних речовин, які ми спожили з їжею і які окислюються киснем, який ми вдихнули. А енергія в клітинах утворюється у формі молекул макроергічних фосфатів, зокрема АТФ.

І так само як електричні прилади не можуть працювати без електричної енергії, так само і наші клітини не можуть працювати без енергії АТФ.

А з віком, при старінні організму, обмін речовин сповільнюється і енергії виробляється менше. Саме тому старий організм вразливіший для різноманітних захворювань і гіпертонічна хвороба повстає частіше у осіб більш старшого віку. Навіть дехто дивується, що все життя мав знижений артеріальний тиск, а тепер тиск чомусь підвищився.

Окрім цього, споживаєма нами їжа забруднена нітратами, пестицидами, консервантами та емульгаторами, що порушує обмін речовин та серйозно ослабляє енергетичні процеси в клітинах організму.

А тепер давайте розглянемо як поганий обмін речовин і як його наслідок,  дефіцит енергії АТФ, вмикає механізми підвищення артеріального тиску?

Чи відомо вам, що кожна нервова клітина здатна генерувати нервовий імпульс завдяки електричному потенціалу, який створюється високою концентрацією калію всередині нервової клітини. І щоб створити високу концентрацію калію в нервовій клітині в мембрані цієї клітини є помпи, які активно працюють і заганяють калій всередину клітини.

І так само як для роботи електричної помпи потрібна електрична енергія, яку постачає електростанція, так само для роботи іонної помпи клітини потрібна енергія АТФ, яку постачає обмін речовин.

І якщо обмін речовин  порушений, то й виникає дефіцит енергії  АТФ. А при дефіциті енергії АТФ іонні помпи клітини сповільнюють свою роботу, внаслідок чого в клітину поступає мало калію.

Із-за зменшення концентрації калію знижується електричний потенціал нервової клітини, а її збудливість при цьому, навпаки, значно зростає. Це відомий усій світовій науці факт! І досліджено, що у всіх гіпертоніків іонні помпи працюють погано, що викликає надмірну збудливість нервової системи.

А також світовій науці відомо, що саме надмірна збудливість нервових клітин вмикає механізми гіпертонічної хвороби, патологічного клімаксу, гестозів вагітних, вегето-судинної дистонії та ін…

Іншими словами здорова нервова клітина має електричний потенціал завдяки енергії АТФ, а мертва нервова клітина взагалі немає жодного електричного потенціалу. І коли електричний потенціал нервової клітини знижується, то для організму це сигнал, що клітина помирає і він викликає на допомогу усі свої екстренні служби. Це відбувається так само, як при надзвичайній ситуації активізуються усі екстрені служби.

В такій ситуації, коли знижені електричні потенціали нервових клітин при дефіциті енергії АТФ, організм перебуває в стані хронічного стресу і хронічно працюють екстрені стресові служби організму.

При цьому хронічно виділяються усі стресові гормони, які підвищують артеріальний тиск для покращення обміну речовин.

І, таким чином, можна сказати, що організм хронічно перебуває в стані надзвичайного стану і тому при гіпертонії артеріальний тиск постійно підвищений. А медикаменти, які знижують артеріальний тиск, направлені на протидію усім цим екстреним механізмам,  діють по аналогії з натовпом, який викопав яму перед пожежниками, швидкою допомогою чи перед іншою рятувальною службою, яка добирається в місце надзвичайної ситуації. Тоді екстрені служби не спрацьовують, а надзвичайна ситуація стає ще більше катастрофічною, аж доки не виникнуть її драматичні ускладнення: смерть, інсульт, інфаркт.

Чи значить це, що височезний артеріальний тиск при гіпертонічному кризі не слід знижувати? Адже, якщо не знизити при гіпертонічному кризі артеріальний тиск, то від високого артеріального тиску і настають драматичні ускладнення. Тут можна сказати, що гіпертонічний криз треба збивати усіма наявними засобами, у тому випадку і хімічними медикаментами.

Але у нашому випадку мова йде про хронічну хворобу і хронічне лікування медикаментами, які із-за свого руйнівного впливу на печінку ще сильніше порушують обмін речовин і ще сильніше активізують екстрені служби організму: з однієї сторони натовп викопує рів перед пожежниками і швидкою, які добираються в місце надзвичайної ситуації, а з іншої сторони екстрені служби ще сильніше активізуються, щоб добратися до місця катастрофи і провести там рятувальні роботи. Чи не саме тому з часом  гіпотензивні медикаменти перестають знижувати артеріальний тиск при гіпертонії?

Ще одним вагомим доказом розвитку гіпертонії внаслідок дефіциту енергії АТФ,  є реакція організму не тільки зі сторони підвищення артеріального тиску а й зі сторони  порушень обміну речовин. Так звана наявність метаболічного синдрому при гіпертонії.

Метаболічний синдром супроводжується надлишком інсуліну в крові при тому, що рівень глюкози теж високий. Як пояснити цей парадокс:  цукор знижуючий гормон аж зашкалює, а цукор в крові при цьому високий?

Виявляється, що підвищуючи цукор організм покращує живлення нервових клітин і захищає їх від загибелі. А підвищуючи рівень інсуліну організм намагається покращити обмін речовин та тканинне дихання.

Адже, якщо організм піднімає тиск як компенсаторну реакцію на низький обмін речовин і дефіцит енергії АТФ, то  організм також підвищує рівень інсуліну в крові теж як компенсаторну реакцію. Адже інсулін не тільки впливає на засвоєння клітинами цукрів, а й на тканинне дихання в результаті якого утворюється енергія АТФ і підвищення рівня інсуліну намагається покращити утворення енергії АТФ в клітинах. Виявляється, що інсулін  є активатором ферментів тканинного дихання, внаслідок якого утворюється енергія АТФ.

Отже ріст концентрації інсуліну в крові мав би знизити цукор крові, а при метаболічному синдромі при гіпертонії цукор парадоксально високий, чому?

Ми уже вище згадували, що дефіцит енергії АТФ при низькому обміні речовин є головним активатором хронічного стресу в організмі. А стресові гормони викликають розпад білків і жирів у напрямку перетворення їх в цукри. Це відбувається лише для того, щоб зберегти в умовах екстреної ситуації найбільш вразливий і найбільш чутливий до дефіциту енергії АТФ головний мозок. Адже саме цукрами живиться головний мозок.

Саме тому, незважаючи на на високий рівень інсуліну спостерігається високий рівень цукрів, який зростає із-за підвищення синтезу контрінсулярних стресових гормонів, які, як і інсулін, захищають організм, зокрема головний мозок, від дефіциту енергії АТФ та від загибелі із-за цього дефіциту, хоча за функціональним призначенням контрінсулярні гормони протидіють інсуліну.

Ще один атрибут підтверджує наявність дефіциту енергії АТФ в клітинах, як причини розвитку хвороби підвищеного артеріального тиску, характерний при гіпертонії для метаболічного синдрому- це збільшення в крові рівня токсичної сечової кислоти.

Адже надлишок сечової кислоти в крові виникає тому, що аденозин, з якого мала би синтезуватися енергія АТФ при погіршенні обміну речовин перетворюється в сечову кислоту. Із-за порушення утворення АТФ в крові виникає гіперурекемія: збільшення вмісту отруйної сечової кислоти.

І саме холестерин та атерогенні ліпопротеїди захищають організм від пошкодження токсичною сечовою кислотою! Саме тому  в крові зростає  рівень холестерину та ліпопротеїдів низької щільності. Тому підвищення холестерину, ЛПДНЩ та ЛПНЩ є захисна реакція, направлена на пом`якшення токсичності сечової кислоти, а лікарі боряться з підвищеним холестерином, як з фактором агресії у розвитку атеросклерозу.

Так як із-за дефіциту енергії АТФ при гіпертонії організм перебуває в стані стресу, то продукується велика кількість стероїдних стресових  гормонів.

І щоб синтезувати гормони стресу, в якому при гіпертонії організм перебуває із-за дефіциту енергії АТФ, потрібен етерифікований холестерин. Ось чому організм підвищує рівень холестерину крові і ось чому організм посилює руйнівні вільно радикальні процеси, адже саме завдяки посиленню вільно радикальних процесів етерифікується холестерин, необхідний для синтезу стероїдних стресових гормонів.

І коли лікарі лікують гіпертонію, вони не усувають порушення обміну речовин із-за якого повстала гіпертонічна хвороба, а по-життєво призначають медикаменти для зниження артеріального тиску, медикаменти для зниження холестерину, антиоксиданти для зняття оксидативного стресу, цукорзнижуючі препарати для зниження цукру.

Як ви гадаєте, вони коли-небудь вас вилікують від гіпертонічної хвороби, не  усунувши причини і не нормалізуючи обмін речовин із-за порушення якого підвищився артеріальний тиск, зріс рівень цукру, токсичної сечової кислоти, холестерину і т. д..?

Підписка на новини та консультації

Якщо Ви бажаєте отримувати новини, консультації, анонси семінарів з нашого сайту, будь ласка, залиште своє ім'я та адресу електронної пошти.
Ваші дані не будуть використовуватися для спаму і не будуть передані третім особам