Андрій Поліщук у прямому ефірі на донецькому телеканалі

Більшість жирів, білків та вуглеводів, що поступають в наш організм з їжею, «згорають» в клітинах, тобто окислюються киснем, який ми вдихаємо. При цьому виділяється енергія, як і при будь-якому горінні.

Частина цієї енергії розсіюється у вигляді теплової енергії, а решта енергії накопичується в клітинах у формі макроергічних фосфорних зв`язків АТФ, ГТФ та креатинінфосфату. І якщо не вистачає фосфору, то організм нездатний накопичувати енергію у вигляді фосфорних сполук і вона просто розсіюється у вигляді тепла [10]. 

 

Фосфор, як і кальцій та магній, засвоюються лише за наявності жиророзчинного вітаміну Д. Але спожиті нами жиророзчинні вітаміни, в тому числі і вітамін Д, не засвоюються, якщо у нас «погана жовч», а, отже, не засвоюються і кальцій, і фосфат, і магній, і цинк. 

А жовч у нас буває «поганою», якщо з їжею в організм постійно потрапляють отруйні речовини сільськогосподарського призначення. І тому, перевантажена отрутою печінка виробляє неякісну жовч, яка погано розчиняє жири. Тоді фосфат, як і кальцій та магній, не засвоюються в достатній мірі. І так само, як нема паперу щоб надрукувати гроші, чи нема металу, щоб викарбувати монети, так само немає речовини фосфату, щоб синтезувати та зберегти в організмі енергію і її стає значно менше.

Тож як «Енергетин» збільшує енергію в клітинах?

«Енергетин» містить пряноароматичні рослинні компоненти, які у суміші із медом через гастроінтестінальні рецептори дванадцятипалої кишки стимулюють жовчоутворювальну функцію печінки, внаслідок чого виробляється «якісна» жовч (багата жовчними кислотами) і організм починає ефективно засвоювати жиророзчинні вітаміни, фосфор, магній та кальцій. А завдяки цьому збільшується кількість енергії АТФ в клітинах. І це є перший і найголовніший механізм покращення «Енергетином» енергетичного забезпечення організму.

Енергія, яка звільняється при «згоранні» жирів, вуглеводів та білків, вловлюється організмом в спеціальних клітинних структурах, так званих енергетичних станціях, які називаються мітохондріями. В мітохондріях виникає справжній електричний струм: завдяки тому, що мітохондріальне залізо може переходити із трьохвалентного стану в двовалентний і навпаки, створюється потік електронів з однієї молекули заліза на іншу, а джерелом цих електронів є вдихаємий нами кисень.

Енергія цього струму трансформується в мітохондріях в енергію фосфорних зв`язків і це виглядає так само, як електричний струм заряджає аккумулятор, коли електрична енергія перетворюється в іонізовану речовину електроліт. 

Тому залізо є не тільки важливим для гемоглобіну, який переносить кисень, залізо також дуже необхідне для мітохондріальних процесів трансформації та синтезу енергії. 

А залізо не засвоюється, якщо є дизбактеріоз. Виявляється, що якщо в кишці розвивається дизбактеріоз наші імунні клітини блокують засвоєння організмом заліза. Борючись з шкідливими мікробами в кишці імунні клітини виділяють активізуючі імунітет білки цитокіни. А цитокіни не тільки активізують імунітет, а й блокують засвоєння металів організмом, в тому числі й заліза.

Тому при дизбактеріозі із-за дефіциту заліза падає гемоглобін, але ще більше страждає енергоутворення в організмі і виникає дефіцит енергії макроергічних фосфатів. 

Позбутися дизбактеріозу неможливо, якщо їжа погано перетравлюється.

Неперетравлена їжа стає грунтом і середовищем розмноження патогенних мікроорганізмів і одночасно їх їжею. Внаслідок цього порушується засвоєння заліза, а токсини мікроорганізмів ще більше порушують енергоутворення в організмі. І це є друга і третя причини дефіциту енергії в клітинах.

І ми знаємо, що нормальне травлення неможливе без нормальної роботи підшлункової залози. А нормальна діяльність підшлункової залози неможлива, якщо печінка виробляє «погану жовч» не здатну емульгувати жири. І ми експериментально дослідили, що при споживанні «Енергетину» нормалізується як активність жовчі, так і «якість» соку підшлункової залози. Адже коли багата жовчевими кислотами жовч добре розчиняє жири, то вони не пошкоджують підшлункову залозу і вона відмінно працює, так, як її навчила Природа.

Окрім цього через гастроінтестінальні рецептори дванадцятипалої кишки «Енергетин» відновлює синтез як жовчевих кислот печінкою, так і покращує утворення підшлунковою залозою протеолітичних ферментів, які розщепляють усю спожиту вами їжу і усувають дизбактеріоз. І тоді ви можете їсти смажену і жирну їжу і добре себе почувати. 

А як наслідок хорошого травлення, добре засвоюються залізо, цинк, магній, кальцій, фосфат і покращується утворення енергії АТФ в клітинах.

І ми знаємо що це дає, адже енергія АТФ необхідна, наприклад, для роботи іонних помп і підтримання електричних потеціалів нервових клітин. І якщо енергії АТФ стає мало, то іонні помпи не працюють, а електричні потенціали нервових клітин знижуються, що викликає збій у роботі усієї нервової системи і вона стає надмірно збудливою. А надмірна збудливість нервової системи є причиною гіпертонічної хвороби, вегетосудинної дистонії, патологічного клімаксу, гестозів вагітних, безсоння і т. д..

Також енергія АТФ необхідна для біохімічних реакцій. Наприклад, щоб синтезувати молекулу судинорозширювального фактору оксиду азоту необхідні енергозатрати. До речі при гіпертонії в організмі хворих якраз-то не вистачає судинорозширювального оксиду азоту [14], а збудливість нервової системи є надмірною. 

Учені давно встановили, що у гіпертоніків мембранні потенціали нервових клітин знижені, а іонні помпи погано працюють, не вистачає судинорозширювального оксиду азоту. Тоді повстає запитання: чи не є підвищення артеріального тиску наслідком дефіциту енергії АТФ в клітинах організму? 

Якщо взяти до уваги, що гіпертонію завжди супроводжує синдром порушення обміну речовин, так званий метаболічний синдром [6, 8], і що з віком гіпертонія прогресує, адже при старінні знижується утворення енергії в організмі, а також, що підвищення артеріального тиску захищає клітини від енергодефіциту, шляхом покращення перфузії тканин і, як наслідок, покращується доставка кисню і поживних речовин до клітин, то можна сказати, що підвищення артеріального тиску є компенсаторною реакцією організму на дефіцит у ньому енергетичних ресурсів [15, 16, 18].

Тоді все виглядає так, що просто збиваючи артеріальний тиск медикаментами ми боремося із власним військом, яке повстало із-за присутності ворожого фактора - енергодефіциту. Хіба не тому гіпертоніки приречені на по життєве вживання медикаментів, які ще більше порушують обмін речовин в організмі і зміцнюють хворгоботворний фактор?

Клінічні та експериментальні наукові дослідження свідчать про стійку стабілізацію артеріального тиску при тривалому застосуванні «Енергетину» у гіпертоніків.

Нормалізуючи синтез протеолітичних ферментів підшлунковою залозою «Енергетин» збільшує утворення в організмі антигіпертензивних пептидів [22], розріджує кров і покращує її реологічні властивості [19]. Адже саме протеолітичні ферменти розчиняють тромби і роблять кров рідкою. Окрім цього «Енергетин» зменшує в`язкість крові завдяки видаленню з крові холестерину та ліпопротеїдів низької щільності. Завдяки стимуляції «Енергетином» жовчовиділення холестерин крові викидається у жовч [7], а посилення «Енергетином» синтезу енергії АТФ з аденозину та фосфату [12, 17] знижує ліпопротеїди низької щільності, тому що аденозин пішов на синтез АТФ, а не на утворення сечової кислоти і організм перестає виробляти ліпопротеїди низької щільності для захисту від токсичної дії сечової кислоти.

Підписка на новини та консультації

Якщо Ви бажаєте отримувати новини, консультації, анонси семінарів з нашого сайту, будь ласка, залиште своє ім'я та адресу електронної пошти.
Ваші дані не будуть використовуватися для спаму і не будуть передані третім особам