Андрій Поліщук у прямому ефірі на донецькому телеканалі

Ще у 60-тих роках минулого століття на кафедрі фармакології Тернопільського медичного інституту під керівництвом професора Скакуна М. П. були проведені важливі дослідження по впливу отрутохімікатів, які застосовують в сільському господарстві, на організм людини. Зокрема досліджувалася жовчоутворювальна та жовчовидільна функція печінки. 

Як виявилося, такий пестицид, як поліхлорпінен, при потраплянні в організм в мізерних дозах серйозно порушує жовчоутворення та жовчовиділення у щурів: падає вміст жовчевих кислот в жовчі і жовч стає в`язкою та густою, функціонально малопридатною. І це спостерігалося не тільки в тих щурів, які споживали пестицид, а навіть у їх потомства, яке не споживало цього отрутохіміката. А люди то споживають продукти, насичені пестицидами, гербецидами та нітратами щодня. 

 

Якщо в нашій жовчі знижений рівень жовчних кислот, які розчиняють жири, то порушується процес перетравлення та засвоєння їжі, як і діяльність всієї травної системи вцілому [13]: не емульсовані жири погано всмоктуються і не засвоюються жиророзчинні вітаміни, які є в цих жирах, а ті жири, які всмокталися в кров, але не розщепилися ферментами, не засвоюються і пошкоджують підшлункову залозу, пропливаючи в кров`яному руслі повз неї. Із-за цього порушується діяльність підшлункової залози, зокрема синтез і виділення ферментів, страждає перетравлення їжі і поживні речовини не потрапляють в клітини [2]. 

За даними статистики у більш ніж 60% жителів Європейського Союзу знижена ферментативна активність травної системи і, як наслідок, низька здатність перетравлювати та засвоювати їжу, при відсутності будь-яких симптомів захворювання органів травної системи. І це є перша причина чому ми їмо, а наші клітини голодні.

На 4 науково-практичній конференції «Актуальні питання гігієни харчування та безпечності харчових продуктів», яка проходила в інституті екогігієни та токсикології ім. Л. Є. Медведя проводилося порівняння вмісту поживних речовин в харчових продуктах в 70-ті роки, 90-ті роки минулого сторіччя та 2000-ні роки теперішнього сторіччя [5]. Виявляється, що натепер вміст калію в середньодобових наборах харчових продуктів в 1,2 раза менший аніж в минулому сторіччі(в 70-ті роки-3628; в 2000-ні-2712мг/д), кальцію в 2 рази менше, селену в 2 рази менше, фосфору в 1,3 раза менше, сірки в 1,7 раза менше, фтору в 1,9 раза менше, цинку в 1,5 раза менше, а йоду аж у 20 разів менше (в 70-ті роки-100; в 2000-ні-0,04мг/д). Майже удвічі знизився вміст амінокислот (триптофан в 70-ті роки-1125; в 2000-ні-729, фенілаланін 70-ті -4368, 2000-ні- 2415 , тирозин в 70-ті роки-3247; в 2000-ні-1909 мг/д і т.д.).Також суттєво меншим став вміст вітамінів (вітамін А в 70-ті роки- 0,54, в 2000-ні- 0,3; вітамін Д в 70-ті роки- 1,5, в 2000-ні- 0,68; вітамін В12 в 70-ті роки- 5,97, в 2000-ні- 2,46; вітамін В6 в 70-ті роки- 2,17, в 2000-ні- 1,66; і т. д.) 

В продуктах які ми їмо поживних речовин значно менше, ніж в продуктах, які їли наші предки, в усіх продуктах не вистачає поживних речовин для задоволення потреб нашого організму! І це є друга причина чому ми їмо, а наші клітини голодні. Імовірно, це може бути причиною переїдання: виходить, щоб наситити організм необхідним треба удвічі більше з`їсти і удвічі більше спожити калорій.

Серед багатьох науково-популярних книг жодна не справила на мене такого враження, як книга Джона Харві Грея, що буквально нещодавно потрапила мені у руки: це книга із рубрики «Марс и Венера» «Диета и упражнения». 

В своїй книзі Джон Харві Грей дуже вишукано і тонко проводить паралель поміж впливом дієти на фізіологію організму і відображенням цього впливу на поведінці людини та її психології. І якщо ви хочете бути здоровими, бадьорими, високо працездатними, мати багато енергії і чудовий настрій, ви повинні їсти «правильну їжу». Тобто їжа, яку ви їсте, повинна містити усі ті поживні речовини, які найважливіші для комфортного стану вашого організму.

І якщо спожита їжа не містить необхідних для життєдіяльності поживних речовин, то ми поїли, а наші клітини голодні. І це є третя причина.

Думаю, що є ще значно більше причин коли ми поїли, а наші клітини голодні, але ті, що ми висвітлили – найфундаментальніші.

Підписка на новини та консультації

Якщо Ви бажаєте отримувати новини, консультації, анонси семінарів з нашого сайту, будь ласка, залиште своє ім'я та адресу електронної пошти.
Ваші дані не будуть використовуватися для спаму і не будуть передані третім особам