Андрій Поліщук у прямому ефірі на донецькому телеканалі

Тибетська медицина є цілісним і завершеним вченням. Адже згідно легенді  вона походить від просвітленої істоти Буди, вчення якого дійшло до нас у вигляді древнього трактату по медицині «Чжуд-Ши».

Що означає цілісне і завершене вчення?

 Тибетська медицина розглядає природу людини, механізми здоров`я, хвороби, методи діагностики, методи лікування, та ліки не лише  по відношенню один до одного, а по відношенню до головних і фундаментальних принципів світобудови. Це дозволяє зрозуміти природу хвороби і підібрати ліки, які її нейтралізують та виривають її корінь.

Так, наприклад, якщо людина декілька днів не пила води і занедужала  від цього, то їй не допоможуть жодні ліки, окрім води. І те, що є  ліками для однієї людини, може бути отрутою для іншої: лишня склянка води є фатальною для пацієнта з набряком легень. Тому ми можемо допомогти пацієнту лише  ефективно впливаючи на ті механізми, які призвели до погіршення його стану. І тому тибетська медицина розглядає ці механізми і навчає їх регулювати.

 Для того, щоб бути здоровим, наше тіло оновлюється. Оновлення тіла необхідне, щоб підтримати  життєдіяльність і цілісність нашого тіла. І для оновлення нам необхідна енергія , вода, поживні речовини, та відсутність перешкод у протіканні процесів життєдіяльності.

І для того, щоб отримати енергію  ми дихаємо та споживаємо їжу. Це забезпечує метаболізм.

Але не завжди, коли ми вдихнули повітря, це ще не означає, що подихає наша кров, наші клітини та органи. Ці процеси регулює доша  «вітру». І найбільш чутливими до розладів  «вітру», тобто до розладів дихання, в організмі є серцево-судинна, нервова система, та товста кишка.

Тибетська медицина навчає чому виникають розлади вітру, як їх діагностувати, як виліковувати хвороби «вітру».

Коли ми поїли їжу, то не завжди поїдять наші клітини, не завжди наші  органи отримають поживні речовини. Все залежить від перетравлення та засвоєння їжі. Ці процеси регулює доша  «жовчі».

І, якщо їжа погано перетравлюється, то вона замість того, щоб живити наш організм, навпаки, перетворюється в отруту і ослабляє організм, робить його вразливим до захворювань.

І найбільш чутливими до розладів процесів «жовчі» є печінка, тонка кишка та легені. Усі запальні та алергічні хвороби пов’язані з розладами «жовчі».

Тибетська медицина навчає чому виникають розлади «жовчі», як їх діагностувати, та  як виліковувати хвороби «жовчі».

За  міцність і цілісність нашого тіла, та за  циркуляцію усіх рідин та енергії, відповідає доша «слизу». При закупорці каналів циркуляції порушується баланс, міцність і цілісність нашого тіла. Ці процеси регулює доша «слизу».

І найбільш чутливими до розладів процесів «слизу» є нирки, шлунок та підшлункова залоза, суглоби та скелет нашого тіла. Усі хвороби холоду, ожиріння та склероз пов’язані з розладами доша «слизу» в організмі.

Тибетська медицина навчає чому виникають розлади «слизу», як їх діагностувати, та  як виліковувати хвороби «слизу».

За версією тибетської медицини усі хвороби поділяються на хвороби «жару» та хвороби «холоду». Для лікування хвороб «жару» потрібно застосовувати ліки, які володіють силою місяця, а для лікування хвороб «холоду» потрібно застосовувати ліки, які володіють силою сонця.

Коренем усіх внутрішніх хвороб є погана кров смуг-по і погана лімфа ма-жу. Вони є причиною порушення  дихання, живлення, видалення нечистот, та імунного захисту. Погана кров і погана лімфа є перешкодою у протіканні процесів життєдіяльності.

 Там, де накопичується погана кров і погана лімфа, порушується циркуляція енергії і  зароджується хвороба. Погана кров і погана лімфа є причиною блокування органів, опускання органів, защемлення органів, та є причиною утворення блокади, тобто зон функціонального обмеження в організмі. І, якщо не прибрати погану кров і погану лімфу, то навіть  остеопатія, вісцеральна терапія та акупунктура не  зможуть подолати хворобу.

Тибетська медицина навчає чому виникає погана кров і погана лімфа, як їх діагностувати, та  як виліковувати хвороби поганої крові -  смуг-по, та поганої лімфи - ма-жу.

За вченням тибетської медицини у людини є сім сил тіла. Перша сила тіла є їжа. І, якщо їжа перетворюється добре в другу силу тіла -  кров, то хороша кров породжує хорошу третю силу  тіла. Перетворення їжі в кров залежить від «вогню травлення», так само, як від температури плити залежить приготування їжі в ресторані.  

Трансформація сил тіла одна в одну забезпечує оновлення нашого тіла,  що підтримує здоров`я і цілісність нашого тіла. Цей процес регулюється усіма доша нашого організму.

Але він залежить не тільки від «вогню травлення», а й від нашого дихання та від наших емоцій та  вражень. 

У цьому полягає таємний зміст тибетської медицини: сім сил тіла відповідають сімом нотам музичної октави. І так само, як для розгортання октави потрібні додаткові поштовхи ззовні октави, щоб подолати інтервал між деякими нотами, так само для трансформації сил тіла потрібні додаткові поштовхи, джерелом яких є не тіло і його функція, а наші емоції та враження. 

І тому хвороби зароджуються не лише на рівні нашого тіла, а й на рівні нашої душі. Нашого розуму та свідомості. 

І ліки, виготовлені за тибетськими рецептами можуть впливати на наші емоції та на нашу свідомість і нормалізувати взаємодію високих та низьких октав нашого буття.

Тибетська медицина діагностує хвороби по дзеркалу язика, по пульсу, по дзеркалу сечі, по стану живота, загальним оглядом та опитуванням.

При діагностиці важливо зрозуміти, яка природа хвороби: це хвороба «жару», чи «холоду», це хвороба «вітру», «жовчі», чи «слизу», або комбінації усіх доша, яка доша домінує і шкодить, що є причиною хвороби(«вітер», «жовч» чи «слиз»), що є коренем хвороби смуг-по чи ма-жу, що є стовбуром хвороб (вітер, жовч, слиз, смуг-по, ма-жу, скран, брас, чху-сер, ор, скйарбаб, дмучху), що є плодами хвороби( які органи та тканиниі якими процесами уражені).

При складанні рецептів важливо підібрати ліки, що очищують від грунту хвороби, та нейтралізують її.

При складанні тибетських рецептів включаються натуральні засоби, які  очищують від доша хвороби, нейтралізують «жар» або «холод» в залежності від природи хвороби, а також засоби, які  заспокоюють  і урівноважують ту чи іншу доша, яка породила хворобу, засоби, які підтримують «життєвий вогонь»(обмін речовин) та «вогонь травлення»(перетравлення та засвоєння їжі, емоцій та вражень), засоби, які очищують від поганої крові чи поганої лімфи, засоби, які зміцнюють сили тіла та уражені органи, та засоби, які є провідниками до хвороби.

Тому ліки, виготовлені за тибетськими рецептами, не лише заспокоюють і виганяють хвороби, а й приводять у баланс весь організм, покращують ваш психоемоційний стан, захищають вас від стресів, сприяють профілактиці ускладнень та довголіттю.

Тибетська медицина – це не тільки  альтернатива традиційній медицині, а це метод, який дозволяє розширити можливості сучасної медицини і допомогти ефективно долати складні захворювання.

А для того, щоб переконатися важливо не лише читати про тибетську медицину  і не вірити чи вірити, немає різниці, важливо застосовувати знання тибетської медицини і бачити, чути і відчувати: як ви і ваше оточення покращуєте свій фізичний і психоемоційний стан, долаєте хвороби і даруєте собі та близьким щастя  завдяки тибетській медицині. 

 

Підписка на новини та консультації

Якщо Ви бажаєте отримувати новини, консультації, анонси семінарів з нашого сайту, будь ласка, залиште своє ім'я та адресу електронної пошти.
Ваші дані не будуть використовуватися для спаму і не будуть передані третім особам