Як нормалізувати обмін речовин? Перш ніж відповісти на це запитання слід зрозуміти що таке обмін речовин і які механізми його забезпечуюють.

Уся спожита нами їжа трансформується в процесі обміну речовин і сам процесс її трансформації і представляє собою обмін речовин.

Усі білки, жири та вуглеводи представляють собою багатоланцюгові молекули, які схожі на намисто з молекул. І перш ніж ці молекули використовуватимуться організмом, намисто треба порізати до дрібних бусинок.

 

Тому першим і найвагомішим етапом обміну речовин є подріблення до поживних речовин до молекул: катаболізм поживних речовин на рівні травної системи. Адже від того, як травні ферменти розщепили спожиту їжу, залежить її подальша трансформація в процесі обміну речовин.

І загально відомо, що, якщо у вогонь покласти дрова добре порубаними полінами, то такий вогонь значно краще горітиме, аніж, коли у нього покладуть непорубані колоди.

Колоди не тільки не розпалять вогнище, а й навіть можуть його загасити.

А сокирою, яка рубає на дрова «колоди їжі» є жовч та ферменти травної системи.

За древньою концепцією тибетської медицини перетравлення їжі є ключовим процесом забезпечення здоров`я організму: якщо їжа перетравлюється добре, то вона перетворюється в здорову кров і живить «сили тіла», а якщо їжа погано перетравлюється, то утворюється «погана кров», організм слабне, погана кров живить хворобу, а неперетравлена їжа стає середовищем розмноження патогенних мікробів та гельмінтів, внаслідок чого створюється «грунт хвороби».

Тому засвоєння їжі впливає на обмін речовин і залежить від морфофункціонального стану органів травної системи.

З 2002 по 2008 роки ми проводили наукові дослідження морфофункціонального стану печінки, підшлункової залози та тонкої кишки при гіпертонічній хворобі на базі Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського. Стержнем досліджень була вищеописана концепція тибетської медицини. І на основі цих наукових досліджень була захищена кандидатська дисертація, а це означає, що науковий світ визнає достовірність цих досліджень.

Для виконання експерименту використовувалися щурі від природи хворі на гіпертонічну хворобу. Тварин було доставлено  з розплідника „Пущіно” (Росія), який є науково-виробничим підрозділом Філіала Інституту біоорганічної хімії ім. Акад. М.М.Шемякина та Ю.А. Овчинникова і має найвищу міжнародну SPF –категорію та отримав повну акредитацію міжнародної асоціації по атестації та акредитації утримання лабораторних тварин „Aaalac international” (www.aaalac.org).

Поряд з хворими тваринами досліджувалися здорові тварини та хворі тварини, які споживали «Енергетин».

Результати досліджень приголомшили.  Як виявилося печінка, підшлункова залоза і тонка кишка у хворих на високий артеріальний тиск тварин перебувають в катастрофічно поганому стані у порівнянні із здоровими тваринами. І у гіпертоніків це є головною причиною порушення обміну речовин на рівні катаболізму поживних речовин, який є ключовим в обмінних процесах організму.

Тому для того, щоб усунути причину із-за якої повстала гіпертонічна хвороба слід нормалізувати обмін речовин. А для того, щоб нормалізувати обмін речовин слід нормалізувати діяльність печінки, підшлункової залози та тонкої кишки.

І тут багато хто може заперечити тим, що має високий артеріальний тиск, а його печінка, підшлункова залоза та тонка кишка працюють відмінно!

Ці люди гадають, що у них з травною системою все гаразд і не здогадуються в якому плачевному стані перебувають їхні травні органи, які обслуговують обмін речовин.  Адже катастрофічний стан функціональної активності печінки, підшлункової залози та тонкої кишки у великій кількості випадків протікає безсимптомно. Ці органи можуть бути не хворими, але не виконувати свою функцію у необхідному об`ємі. І головні функціональні показники діяльності печінки та підшлункової залози(холати жовчі та ферментативна активність) в наших лабораторіях не визначаються.

Результати наших досліджень приголомшили щей  тим, довели, що поганий морфофункціональний стан печінки, підшлункової залози та тонкої кишки є не наслідком гіпертонії, а імовірніше є чинником підвищеного артеріального тиску. Адже навантажуючи ослаблені травні органи ми спостерігали позитивну динаміку: незважаючи на стимуляцію «Енергетином» функції печінки, підшлункової залози та тонкої кишки їх морфофункціональний стан значно покращувався, і при цьому нормалізувався артеріальний тиск та обмін речовин.

І чому нас приголомшив позитивний ефект «Енергетину» на стан печінки, підшлункової залози та тонкої кишки, тому що і так ослаблені печінка і підшлункова залоза при додатковому навантаженні мали би припинити свою діяльність взагалі, тобто загинули б, а вони, навпаки, ожили.

Яким чином «Енергетин» нормалізує діяльність підшлункової залози та печінки, при цьому навантажуючи їх? І чому печінка та підшлункова залоза гіпертоніків перебувають в плачевному стані?

На мікроскопічному рівні печінка виглядає як клубок жовтих та червоних ниток змотаних докупи, довкола яких розташувалися печінкові клітини. Жовті нитки відповідають жовчним капілярам, а червоні нитки відповідають кровоносним капілярам. І через червоні, тонші за ниточки, печінкові капіляри кров тече вдвічі повільніше, аніж через решту внутрішніх органів. Це викликано анатомічними особливостями кровообігу печінки: адже більшість капілярів відходить від воротньої вени печінки, в якій кровоплин сповільнений, на відміну від швидкого кровоплину в артеріолах, від яких формуються капіляри решти внутрішніх органів.

І якщо в жовчні капіляри  виділяється густа не якісна жовч, то така жовч не здатна протікати через тоненькі ниточки жовчних капілярів і така жовч забиває жовчне русло печінки, стискуючи при цьому кров`яне капілярне русло і ще гірше порушуючи печінковий кровоплин.

У цьому випадку печінка стискується неначе губка, але це відбувається не ззовні, а зсередини самої себе: печінка стикується переповненими жовчними капілярами, які замурувалися холестериновим «цементом» жовчі.

Порушення кровоплину в печінці порушує її функціонування та її важливу роль в забезпеченні процесів обміну речовин.

Тому покращити обмін речовин можна за умови звільнення печінкових капілярів від холестеринових тромбів. Адже вогонь у печі не горітиме, якщо забитий комин.

Завдяки тому, що «Енергетин» покращує синтез жовчних кислот, холестеринові жирові тромби в жовчних капілярах розчиняються милами, якими і є жовчні кислоти, і печінка звільняється від холестеринового полону. 

Звільнення жовчних капілярів від холестеринових корків зменшує стискування кров`яних капілярів і, таким чином, покращується кровоплин, завдяки чому печінка починає краще оновлюватися і функціонувати. А це означає що обмін речовин теж покращується, адже печінка є одним із ключових органів, що забезпечують обмін речовин.

«Енергетин» покращує якість жовчі і збільшує в ній рівень жовчних кислот через стимуляцію гастроінтестінальних рецепторів дванадцятипалої кишки, внаслідок чого збільшується виділення регулюючих травлення гормонів: холецистокініну та панкреатозиміну. 

Ці гастроінтестінальні гормони стимулюють вироблення функціонально активної жовчі та багатого ферментами підшлункового соку. Тоді не треба вживати мезим чи фестал для нормалізації травлення.

Але позитивний ефект «Енергетину» на підшлункову залозу викликаний не лише збільшенням ферментів в підшлунковому соці, а й збільшенням вмісту жовчних кислот в жовчі.

Якщо жовч містить недостатньо жовчевих кислот, то страждає і підшлункова залоза. Адже така жовч погано розчиняє жири і тоді жири в кишці погано перетравлюються і всмоктуються гігантськими крапельками. І коли з кровоплином ці гігантські крапельки жирів потрапляють у підшлункову залозу, то активують її ферменти прямо в міхурцях підшлункової залози і починають перетравлюватися в самій тканині підшлункової залози. Із-за цього підшлункова набрякає і перестає нормально функціонувати.

«Енергетин» збільшує вміст жовчних кислот в жовчі. Покращує емульгацію жирів і усуває фактор пошкодження підшлункової залози неперетравленими поганоемульсованими жирами.

Аналіз наших наукових досліджень та даних світових наукових досліджень доводить, що «Енергетин» нормалізує артеріальний тиск через зменшення збудливості вегетативних центрів нервової системи, через нормалізацію синтезу ендотелійзалежного фактору оксиду азоту, через усунення в організмі енергодефіцитного стресу та стресу ендогенної інтоксикації, через стимуляцію судинорозширювальної кінінової системи і зменшення судинозвужувальних ангіотензинів, через корекцію метаболічного синдрому завдяки покращення оміну речовин та збільшення  енергозабезпеччення клітин енергією АТФ.

Давайте розглянемо як «Енергетин» впливає на всі вищеперелічені процеси? І почнемо наш аналіз з останнього твердження: «Енергетин» нормалізує артеріальний тиск завдяки покращенню оміну речовин та збільшенню  енергозабезпеччення клітин енергією АТФ.

В ході нашого експерименту на щурах із гіпертонією було встановлено, що «Енергетин» покращує жовчоутворювальну функцію печінки, зокрема збільшує вміст жовчевих кислот в жовчі. Завдяки цьому жири краще емульгуються і покращується засвоєння жиророзчинних вітамінів, зокрема вітаміну Д. А завдяки вітаміну Д збільшується надходження в організм фосфатів, цинку, та магнію, необхідних для утворення енергії АТФ в клітинах.

 Адже якщо ми споживаємо продукти, багаті вітаміном Д та іншими жиророзчинними вітамінами, то це ще не значить, що ці вітаміни потраплять в клітини нашого організму: вони можуть не засвоюватися, якщо в жовчі недостатньо жовчних кислот.

Таким чином, збільшуючи в жовчі рівень жовчних кислот, «Енергетин» покращує енергетичні процеси в клітинах.

Окрім цього «Енергетин» позитивно впливає на енергетичний метаболізм через покращення функціонального стану підшлункової залози та через збільшення вмісту ферментів у її підшлунковому соці. Адже хороша ферментативна діяльність травної системи є запорукою нормальної мікрофлори кишки.

 Нормалізація «Енергетином» перетравлення їжі запобігає перетворенню їжі патогенними мікроорганізмами у токсичні для енергетичного метаболізму речовини, такі як індол, скатол, тірамін та ін., які є безпосередніми чинниками підвищення ратеріального тиску.

Також завдяки нормалізації «Енергетином» мікрофлори кишки покращується засвоєння заліза, необхідного для діяльності цитохромів енергетичного метаболізму, а ще цинку та магнію. Адже при дисбактеріозі порушується засвоєння заліза, цинку та магнію, що є причиною гіпохромної анемії та дефіциту енергії АТФ в клітинах організму.

Для синтезу ферментів енергетичного метаболізму потрібні амінокислоти, які звільняються при перетравленні білків. Але коли ми споживаємо з їжею білки це ще не значить, що білкові амінокислоти потраплять у клітини: ви можете поїсти, а ваші клітини можуть бути голодні. Так буває тому, що при недостатності ферментів білки не розщепляються природнім шляхом і погано засвоюються. Тоді неперетравлені білки згнивають, стаючи поживою шкідливих мікроорганізмів.

І тому, завдяки «Енергетину», процеси перетравлення та засвоєння поживних речовин нормалізуються: багатий ферментами підшлунковий сік активно розщепляє білки до амінокислот, необхідних для енергетичних процесів  а також для функціонування та оновлення клітин.

І ми можемо константувати, що зниження артеріального тиску «Енергетином» відбувається тому, що «Енергетин» покращує обмін речовин та забезпечення клітин енергією АТФ.

І це відбувається саме завдяки збільшенню надходження в клітини фосфатів, цинку, магнія, заліза, амінокислот, антиоксидантів, та запобіганню утворення токсичних для енергетичного обміну речовин!

Тут є ще інший аспект. Як описано вище, збудливість вегетативних центрів нервової системи залежить від електричного потенціалу мембрани нервових клітин. Цей потенціал створюється завдяки енергії АТФ, яку використовують іонні помпи клітинних мембран і саме завдяки цій енергії іонні помпи закачують в клітину калій. Внаслідок роботи іонних помп в клітині накопичується калію в 40 разів більше ніж поза клітиною, а калій має позитивний заряд, який створює електричний потенціал клітинних мембран.

«Енергетин» знижує підвищений артеріальний тиск завдяки зменшенню збудливості вегетативних центрів нервової системи і покращенню роботи іонних помп, шляхом  збільшення необхідої для роботи іонних помп енергії АТФ, і нормалізації електричного потенціалу нервових клітин.

Окрім цього «Енергетин» знижує артеріальний тиск і шляхом покращення синтезу судинорозширювального фактору оксиду азоту.

Адже для синтезу оксиду азоту потрібна енергія АТФ та амінокислота L-аргінін.

Завдяки покращенню роботи печінки та підшлункової залози покращується енергоутворення, що сприяє збільшенню в клітинах енергії АТФ,  а також нормалізується травлення, що  збільшує надходженню L-аргініну в організм, з якого і синтезується судинорозширювальний фактор оксид азоту.

Проте «Енергетин» знижує артеріальний тиск не тільки завдяки зменшенню збудливості вегетативної нервової системи та збільшення концентрації судинорозширювального фактору оксиду азоту, шляхом впливу на обмінні процеси, а й безпосередньо: через збільшення в крові вмісту судинорозширювальних кінінів. Адже покращення ферментативної активності підшлункової залози активізує судинорозширювальну кінінову систему.

Судинорозширювальні кініни утворюються з того самого білка попередника що й судинозвужувальні ангіотензини, з альфа-2 глобуліну. І завдяки активації  «Енергетином» судинорозширювальної кінінової системи альфа-2 глобулін перетворюється в судинорозширювальні кініни, а не в судинозвужувальні ангіотензини. Тому, якщо з`їсти 1 столову ложку «Енергетину» при гіпертонічному кризі, артеріальний тиск суттєво знижується.

Завдяки покращенню ферментативної активності підшлункової залози «Енергетин» не тільки активізує судинорозширювальну кінінову систему, а й розріджує кров. Збільшення рівня протеолітичних ферментів крові розчиняє тромби і зменшує в`язкі сть крові.

Пам`ятаєте, у тексті вище згадується про дефіцит енергії АТФ в клітинах, як причину запуску механізму стресу в організмі, який супроводжується викидом стресових гормонів і підйомом артеріального тиску. Отже «Енергетин» та «Расаяна» вимикають механізм стресу завдяки збільшенню вмісту енергії АТФ в клітинах і, таким чином, теж знижує артеріальний тиск.

А зниження «Енергетином» та «Расаяною» рівня стресових гормонів в крові зменшує синтез холестерину та рівень окислювальних процесів, зокрема перекисне окислення ліпідів, які інтенсивно протікають в організмі гіпертоніків як джерело утворення сировини, необхідної для синтезу стресових гормонів стероїдної природи.

Таким чином «Енергетин» та «Расаяна» не тільки нормалізують артеріальний тиск, а й корегують характерні для гіпертонічної хвороби порушення обміну речовин, зокрема нормалізують рівень холестерину та атерогенних ліпопротеїдів, внаслідок чого пом`якшується оксидативний стресс та знижується в`язкість крові.

В загальному можна сказати, що «Енергетин» та «Расаяна» стабілізують артеріальний тиск через нормалізацію обміну речовин та усунення головної причини гіпертонічної хвороби – дефіциту енергії АТФ в клітинах організму.

А обмін речовин «Енергетин» та «Расаяна» нормалізують через покращення роботи органів( печінки, підшлункової залози, тонкої кишки), які є ключовими в забезпеченні обмінних процесів організму.

І лікування гіпертонічної хвороби, окрім «Енергетину», рекомендовано вживати і «Расаяну», яка, як і «Енергетин», «ремонтує» і відновлює фундаментальні механізми забезпечення здоров`я організму.

«Расаяна» складається з таких рослинних компонентів, які не тільки покращують обмін речовин, а й живлять та омолоджують  внутрішні органи.

Як показує досвід люди, які перенесли інсульт, не могли рухатися чи розмовляти і, якщо вони не пізніше ніж через 2 місяці вживали «Расаяну» з «Енергетином», то починали ходити і розмовляти, повертаючись до повноцінного життя.

Проте лікувальний ефект із відновлення втрачених функційз та нормалізацією артеріального тиску наступає поступово. Іноді потрібно 2-3 місяці, щоб тиск почав знижуватися. Адже хіба може нормалізуватися артеріальний тиск, якщо не усунута головна причина гіпертонічної хвороби. Тому для нормалізації обміну речовин та налагодження енергетичних процесів в організмі потрібен час. Так само як для того, щоб схуднути на дієті повинен пройти певний час!

І тому, борючись з підвищеним артеріальним тиском засобами тибетської медицини, ви можете не лише стабілізувати артеріальний тиск, а й зміцнити ваш організм та уникнути страждань від хвороби. І нехай Вам щастить!

 

Підписка на новини та консультації

Якщо Ви бажаєте отримувати новини, консультації, анонси семінарів з нашого сайту, будь ласка, залиште своє ім'я та адресу електронної пошти.
Ваші дані не будуть використовуватися для спаму і не будуть передані третім особам