Як вилікувати гіпертонічну хворобу та нормалізувати підвищений артеріальний тиск


Перш аніж приступити до лікування гіпертонічної хвороби потрібно зрозуміти природу підвищення артеріального тиску. І, якщо у вас немає супутнього захворювання, яке є причиною симптоматичної гіпертонії, то, згідно концепції тибетської медицини, підвищення артеріального тиску викликає порушення живлення та дихання органів і тканин, в першу чергу нирок і нервових центрів кори і підкоркових структур головного мозку.
Причиною порушення живлення життєво важливих органів тибетська медицина  вважає закупорку судин, або звуження їх просвіту, внаслідок кров`яного тромбу «дурною» кров`ю, повітряного тромбу газами, внаслідок порушення газообміну і погіршення «дихання» крові і тканин, та слизисто-лімфатичного або твердого тромбу, причиною якого є «холод».
Також артеріальний тиск організм піднімає для покращення обміну речовин або для видалення токсинів з крові через посилення ниркової фільтрації при високій ендогенній інтоксикації.
Як діагностувати і як лікувати кожен з вищеописаних випадків?
Для цього вам потрібно зібрати вашу сечу у скляну посудину і провести діагностику за канонами тибетської медицини, адже сеча – це  профільтрована вашими нирками кров. І те, що ви побачите в сечі є і в вашій крові.
 Якщо ваша сеча піниться, або в ній спостерігаються повітряні бульбашки, як у бокалі шампанського, то це означає, що ваші тканини і ваша кров погано дихають, погано засвоюють гази і тому вони у вигляді бульбашок плавають у крові і сечі.
Для лікування гіпертонії в цьому випадку та нормалізації дихання крові і тканин слід застосовувати «Енергетин» (вживати по 1 чайній ложці 2 рази на день, вранці до їди, а ввечері через 2 години після прийому їжі), та «Расаяну»(вживати разом з «Енергетином» двічі на день, або на ніч 1 раз).
Також для нормалізації «дихання» крові тибетська медицина рекомендує наваристі кісткові бульйони в обід, нерафіновані олії, ячмінну кашу і молочні продукти на вечір.
Якщо сеча насичено жовта, або має червонястий відтінок, або мутна, або має різкий запах, то це означає, що в крові є багато токсинів, або «дурна кров» закупорює судини і організм під тиском намагається забезпечити живлення життєво важливих структур. Адже «дурна кров», по тибетськи смуг-по, не живить органи і тканини і є перешкодою для їх дихання і живлення.
У такому випадку перші 3-4 місяці треба призначити «Сандал» по 1 чайній ложці зранку і в обід перед їдою, а через 4 місяці виганяти «дурну кров» компотами із ягід обліпихи, які максимально слід вживати зранку. Також для лікування проти сму-по не можна надмірно наїдатись, вживати не свіжу,  смажену, кислу(за виключенням лимону і обліпихи) і пекучу їжу, їсти вночі. Найкраще тут підходять рис Басматі, горохове пюре, риба, свинина і телятина.
Якщо на фоні «Сандалу», який виганяє «дурну кров» артеріальний тиск стрибатиме, то вранці перед їдою треба приймати 1 чайну ложку «Енергетину», а на ніч 1 чайну ложку «Расаяни», на вечерю ячмінна каша.
Прозора біла сеча, без запаху, або з слабким запахом свідчить про те, що причиною гіпертонії є «холод».
Для лікування гіпертонії в цьому випадку, та для розрідження крові, розчинення склеротичних холестеринових, чи лімфатично -слизових тромбів слід застосовувати «Енергетин» (вживати по 1 чайній ложці 2 рази на день, вранці до їди, а ввечері через 2 години після прийому їжі), та «Расаяну»(вживати разом з «Енергетином» двічі на день, або на ніч 1 раз). Також дуже корисно вранці пити кип`ячену воду, їсти мед і зерна граната. Не можна спати вдень. На вечерю, особливо чоловікам,  вживати морську рибу і морепродукти.
Більш детально про природу гіпертонії і засоби її лікування можна дізнатися в нижченаведеній публікації.


У кожної людини є артеріальний тиск. І його можна побачити на шкалі манометра почувши перший і останній пульсовий удар при накачуванні повітрям манжети, одягнгутої на одну із кінцівок нашого тіла.
Перший пульсовий удар відповідає систолічному артеріальному тиску, який створюється серцевим викидом крові, а межа припинення пульсових ударів відповідає діастолічному артеріальному тиску, який створюється опором судин і об`ємом циркулюючої крові.
В нормі ми не відчуваємо наявність артеріального тиску у нас, але навіть і при його підвищенні ми не завжди відчуваємо підвищений артеріальний тиск. То ж чи є підвищення артеріального тиску хворобою? І щоб усвідомити і повірити у можливість зцілення альтернативним шляхом давайте спробуємо зрозуміти усе  за принципом аналогії.
Температура тіла так само як і артеріальний тиск є невід`ємним атрибутом нашого організму. І дуже часто для боротьби з інфекційним збудником наш організм підвищує температуру тіла. Але чи можна сказати, що підвищена температура тіла є хворобою? Хіба збиваючи підвищену температуру тіла ми усуваємо причину хвороби?
Наприклад, таке захворювання як туберкульоз супроводжується хронічним підвищенням температури тіла. Але хіба можна вилікувати туберкульоз лише збиваючи підвищену температуру тіла, яка є захисною реакцією організму супроти туберкульозних бактерій?
Коли ми збиваємо медикаментами підвищений артеріальний тиск він знижується на час дії хімічної речовини в організмі, але чи виліковують медикаменти гіпертонічну хворобу?
Адже для того, щоб подолати хворобу слід зрозуміти її причину. Хіба хвороба, а не організм,  підвищує артеріальний тиск при гіпертонії? Хіба підвищуючи артеріальний тиск, так само, як і підвищуючи температуру тіла організм не бореться з хворобою?!!
Чи відомо вам, що саме завдяки артеріальному тиску поживні речовини та кисень надходять до органів та тканин нашого організму, забезпечуючи їх життєдіяльність. Адже без поживних речовин та кисню не можуть протікати обмін речовин і процесс  життєдіяльності взагалі!
Отже артеріальний тиск є одним із найвагоміших механізмів забезпечення обміну речовин.
 Насьогодні  усі науковці стверджують, що гіпертонія, тобто хвороба підвищеного артеріального тиску, супроводжується порушенням обміну речовин, так званим метаболічним синдромом.
Але ряд наукових досліджень, в тому числі і наукові дослідження, проведені в процесі захисту кандидатської дисертації Поліщука Андрія Павловича, свідчать про те, що порушення обміну речовин при гіпертонії виникають значно раніше ніж підвищується артеріальний тиск. І про що це свідчить у нашому з вами дослідженні причини підвищення артеріального тиску?
А це свідчить про те, що підвищення артеріального тиску при гіпертонії є реакцією організму на порушення обміну речовин! Підвищення артеріального тиску є захисною реакцією!!!
І хоча той факт, що підвищення артеріального тиску при гіпертонії є захисною реакцією  організму на порушення обміну речовин, нам не стає легше від того що сам тиск піднімається і виникає загроза ускладнень. Тому підвищений артеріальний тиск обов`язково треба знижувати і запобігати його підвищенню.
Хоча повстає наступне запитання: чи хімічні медикаменти, які збивають артеріальний тиск, не порушують ще більше порушений при гіпертонії обмін речовин, і чи, тим самим, хімічні медикаменти ще більше не посилюють хворобу?! Адже усі хімічні медикаменти є токсичними для печінки ксенобіотиками, які руйнують печінку і погіршують її діяльність, внаслідок чого порушується обмін речовин.
Тому по відношенню до лікування гіпертонічної хвороби медикаментами приказка: «Одне лічить інше калічить»,  є не зовсім корректною. Тут правильніше сформулювати іншу приказку: «Калічить те що лічить».
Отже, якщо лікування артеріального тиску хімічними медикаментами ще сильніше нищить організм і живить хворобу, то що: збивати підвищений артеріальний тиск натуральними засобами з гіпотензивними властивостями?
Так звичайно,  якщо тиск високий краще його збити в натуральний спосіб відваром гіпотензивних та сечогінних трав таких як астрагал, глід, валеріана, софора, верес, м`ята,  ялівець, та ін.
Але чи вилікують трави гіпертонічну хворобу, якщо вони  лише збивають артеріальний тиск, і не усувають причину із-за якої артеріальний тиск піднявся?
І перше ніж ми зможемо вилікувати підвищений артеріальний тиск нам слід зрозуміти джерело його виникнення, тобто природу розладів. І якщо тиск це дійова особа на сцені нашого лялькового театру, то за ниточки його піднімає хтось інший. Зовсім не зв`язаний з лялькою по імені артеріальний тиск, тобто за ниточки ляльки артеріальний тиск смикає той, хто у нашому спектаклі не грає роль артеріального тиску.
Проте для подолання гіпертонії важливе не тільки адекватне розуміння природи підвищеного артеріального тиску, а ще більш важливо віднайти ті засоби, які здатні ефективно усувати причину гіпертонії. І найбільшою перешкодою у цьому є відсутність віри, що гіпертонічну хворобу можна вилікувати або принаймі пом`якшити її перебіг.
Англійські соціологи провели дослідження ефективності рекламної кампанії  будь-чого і встановили, що неправдива інформація про товар у рекламних роликах чи газетах приносить успіх його продавцям: при публікації брехні товар добре продається; а правдива реклама навіть у повністю позитивному контексті не працює і товар по незрозумілій причині не продається.
Тому перш ніж ми продовжимо дослідження того хто смикає за лаштунками за ниточки ляльки «артеріальний тиск» і на цьому зваримо кашу ліків із назвою «Енергетин» і «Расаяна», призначених для ефективного подолання гіпертонічної хвороби, давайте в цю кашу придумаємо і підкинемо не правдиву, брехливу  приправу. Адже згідно соціологічного дослідження повністю замішана на правді реклама не працює і  тому «Енергетин» та «Расаяна» не зможуть допомогти міліонам страждущих від недуги по дуже банальній причині: тільки тому, що страждущі  не повірять і не придбають «Енергетин» і «Расаяну».
Тому давайте брехню  у нашу кашу ми приготуємо на кшталт гасла:  Якщо ви споживатимете «Енергетин», то у вас не тільки нормалізується артеріальний тиск, не тільки зміцниться серце, не тільки краще запрацють нирки і печінка, не тільки покращиться травлення і посилиться імунітет, а щей  покращиться ваша доля і ваше життя, посилиться  життєва потенція, а в ваших кишенях з`явиться купа грошей. А якщо ви закусуватимете «Енергетин» «Расаяною» то ви помолодієте і перестанете старіти, а також ви проявите ще не розкритий  талант і станете відомим на весь світ. Але тут є один побічний ефект: у вас з`явиться купа непристойних думок стосовно протилежної статі для якої ви станете магнітом».
Отже відволічемося від нашої неправди і продовжимо, давайте постараємоя з`ясувати хто смикає за ниточки ляльки артеріальний тиск і хто підвищує його. А так як смикає той, хто у нашому спектаклі не грає роль артеріального тиску, то хто б це міг бути?
 Давайте почнемо дозліджувати від зворотнього: а для чого організму артеріальний тиск? Відповідей є багато, наприклад, завдяки артеріальному тиску відбувається фільтрація крові в нирках і, таким чином, видаляються шлаки.
  Але якщо ми нагадаємо, що при гіпертонії ще раніше ніж підніметься тиск порушується обмін речовин і співставимо це з беззаперечним фактом, що  артеріальний тиск є одним із найвагоміших механізмів забезпечення обміну речовин, то стає зрозуміло: підвищений артеріальний тиск при гіпертонії є реакцією організму на порушення обміну речовин. Що підтверджено науковими дослідженнями і детально описано в кандидатській дисертації на тему «Морфофункціональні особливості печінки, підшлункової залози та тонкої кишки при есенціальній гіпертензії».
 А раз так, то якщо просто збивати артеріальний тиск хімічними медикаментами, які ще більше порушують уже і так порушений обмін речовин, і не лікувати порушений обмін речовин, то чи можна назвати лікуванням збивання артеріального тиску хімічними медикаментами? І чи можна хімічними медикаментами вилікувати гіпертонію?
І дійсно, коли лікар вам призначає гіпотензивні медикаменти він переконує вас вживати їх пожиттєво! А що це означає іншими словами? А чи не означає це іншими словами: «Вживайте пожиттєво руйнівні для печінки та усього організму гіпотензивні медикаменти; нехай вони ще сильніше порушать уже порушений обмін речовин і поглиблять причину гіпертонії так, щоб ви лікувалися від неї усе життя, лікувалися і ніколи не могли вилікуватися, приносячи колосальні доходи лікарю і фармацевтичним компаніям, які виробляють цю медикаментозну хімію»!??
Відомий на весь світ французький науковець і лікар Луї Броуер написав цікаву книгу на цю тему: «Фармацевтическая и продовольственная мафия и последствия ее деятельности», після чого його позбавили життя. Кому він перейшов дорогу? Я не можу повірити, що Луї Броуер, написавши свою точку зору про хімічні медикаменти, перейшов дорогу фармації, яка працює на благо і порятунок людей, а не заради власної наживи. І ще більше я не вірю, що така гуманна сфера діяльності як фармація стала замовником вбивства французького професора. Тільки от злочин  вбивства Луї Броуера залишився не розкритим.
Я пам`ятаю як в 1998 році після Брюссельського конгрессу по нетрадиційній медицині звільнили з посади пана Кола, міністра охорони здоров`я Бельгії, але ніби то не за те, що він взяв  участь  у конгресі і підтримав нетрадиційну медицину, а за те, що, як виявилося, курам в корм добавляли перероблене технічне масло і міністр охорони здоров`я Бельгії недодивився за виробниками курячого корму.
В вищезгаданому брюссельському конгресі брав участь і автор цієї статті, Поліщук Андрій Павлович. Хоча це дуже не скромно, але одна із шести великих презентацій проходила під прапором України і зірвала шквал аплодисментів. Репортажі про Брюссельський конгрес по нетрадиційній медицині облетіли усі телеканали Бельгії.  Але незважаючи на це в клініку президента бельгійської асоціації нетрадиційної медицини Вілфріда Лігена  прийшов лист з міністерства закордонних справ Бельгії  з грифом без пояснень, в якому йшлося про те, що Поліщук Андрій Павлович, який уже мав тимчасовий дозвіл на проживання в Бельгії, повинен негайно покинути Бельгію і Вілфрід Ліген повинен розірвати контракт про організацію семінарів з лікарем з України. Ну добре міністра охорони здоров`я Бельгії за курячий корм, а мене за що?
Тоді повстає питання ким є лікарі в лікарнях та поліклініках: цілителями та рятівниками вашого здоров`я, чи дистриб’юторами фармацевтичних компаній? Адже хіба лікарі не отримують від фарміндустрії відкати за продані медикаменти, та хіба не їздять за кошт фармкомпаній на відпочинок за кордон під маркою, ніби то на семінари? Ось наразі гастроентеролог, моя кума, збирається у відпустку на Мальдіви. Поїздку туди організувала фармацевтична компанія за те, що вона успішно продала стільки хімічних медикаментів цієї фармацевтичної компанії, що компанія заробила, ще й відкат на Мальдіви проспонсорувала.
 І уявляєте який сильний мотивуючий стимул для лікаря поїхати на відпочинок, та ще й за кордон, безкоштовно! Сподіваюсь Вас тепер не здивує по-життєве призначення медикаментів вашим лікуючим лікарем? Але лікарі, які читають про себе скажуть, що я якийсь бовдур: «А як можна прожити на цю злиденну зарплату»?, і хіба вони не праві?
Дуже прикро, що розмовляючи про гіпертонію, ми повинні відволікатися і перемивати кості фарміндустрії і служителям майже святої професії, людям в білих халатах. Але без цієї історії хіба можна повірити у можливість стабілізації артеріального тиску  шляхом зміцнення здоров`я та нормалізації обміну речовин, застосовуючи натуральні засоби, такі як, наприклад, «Енергетин» та «Расаяна»?
Однією із причин, чому ми працюємо і чому відбувається робота в багатьох сферах людського суспільства  є необхідність заробити гроші для підтримання життєдіяльності кожного члена суспільства.
Аналогічно цьому однією з причин, чому в організмі відбувається обмін речовин є потреба кожної клітини організму здобути необхідні для її життєдіяльності засоби. Адже наш організм постійно оновлюється і відпрацьовані та пошкоджені структури слід заміняти новими, а для виконання роботи потрібна енергія, яка звільняється в процесі згорання поживних речовин, які ми спожили з їжею і які окислюються киснем, який ми вдихнули. А енергія в клітинах утворюється у формі молекул макроергічних фосфатів, зокрема АТФ.
І так само як електричні прилади не можуть працювати без електричної енергії, так само і наші клітини не можуть працювати без енергії АТФ.
А з віком, при старінні організму, обмін речовин сповільнюється і енергії виробляється менше. Саме тому старий організм вразливіший для різноманітних захворювань і гіпертонічна хвороба повстає частіше у осіб більш старшого віку. Навіть дехто дивується, що все життя мав знижений артеріальний тиск, а тепер тиск чомусь підвищився.
Окрім цього споживаєма нами їжа забруднена нітратами, пестицидами, консервантами та емульгаторами, що порушує обмін речовин та серйозно ослабляє енергетичні процеси в клітинах організму.
А тепер давайте розглянемо як поганий обмін речовин і як його наслідок,  дефіцит енергії АТФ, вмикає механізми підвищення артеріального тиску?
Чи відомо вам, що кожна нервова клітина здатна генерувати нервовий імпульс завдяки електричному потенціалу, який створюється високою концентрацією калію всередині нервової клітини. І щоб створити високу концентрацію калію в нервовій клітині в мембрані цієї клітини є помпи, які активно працюють і заганяють калій всередину клітини.
І так само як для роботи електричної помпи потрібна електрична енергія, яку постачає електростанція, так само для роботи іонної помпи клітини потрібна енергія АТФ, яку постачає обмін речовин.
І якщо обмін речовин  порушений, то й виникає дефіцит енергії  АТФ. А при дефіциті енергії АТФ іонні помпи клітини сповільнюють свою роботу, внаслідок чого в клітину поступає мало калію. Із-за зменшення концентрації калію знижується електричний потенціал нервової клітини, а її збудливість при цьому, навпаки, значно зростає. Це відомий усій світовій науці факт! А також світовій науці відомо, що саме надмірна збудливість нервових клітин вмикає механізми гіпертонічної хвороби, патологічного клімаксу, гестозів вагітних, вегето-судинної дистонії та ін…
Іншими словами здорова нервова клітина має електричний потенціал завдяки енергії АТФ, а мертва нервова клітина взагалі немає жодного електричного потенціалу. І коли електричний потенціал нервової клітини знижується, то для організму це сигнал, що клітина помирає і він викликає на допомогу усі свої екстренні служби. Це відбувається так само, як при надзвичайній ситуації активізуються усі екстрені служби.
В такій ситуації, коли знижені електричні потенціали нервових клітин при дефіциті енергії АТФ, організм перебуває в стані хронічного стресу і хронічно працюють екстрені стресові служби організму. При цьому хронічно виділяються усі стресові гормони, які підвищують артеріальний тиск для покращення обміну речовин.
І таким чином можна сказати, що організм хронічно перебуває в стані надзвичайного стану і тому при гіпертонії артеріальний тиск постійно підвищений. А медикаменти, які знижують артеріальний тиск, направлені на протидію усім цим екстреним механізмам,  діють по аналогії з натовпом, який викопав яму перед пожежниками, швидкою допомогою чи перед іншою рятувальною службою, яка добирається в місце надзвичайної ситуації. Тоді екстрені служби не спрацьовують, а надзвичайна ситуація стає ще більше катастрофічною, аж доки не виникнуть її драматичні ускладнення: смерть, інсульт, інфаркт.
Чи значить це, що височезний артеріальний тиск при гіпертонічному кризі не слід знижувати? Адже, якщо не знизити при гіпертонічному кризі артеріальний тиск то від високого артеріального тиску і настають драматичні ускладнення. Тут можна сказати, що у нашому випадку мова йде про хронічну хворобу і хронічне лікування медикаментами, які із-за свого руйнівного впливу на печінку ще сильніше порушують обмін речовин і ще сильніше активізують екстрені служби організму: з однієї сторони натовп викопує рів перед пожежниками і швидкою, які добираються в місце надзвичайної ситуації, а з іншої сторони екстрені служби ще сильніше активізуються, щоб добратися до місця катастрофи і провести там рятувальні роботи. Чи не саме тому з часом  гіпотензивні медикаменти перестають знижувати артеріальний тиск при гіпертонії?
Ще одним вагомим доказом розвитку гіпертонії внаслідок дефіциту енергії АТФ,  є реакція організму не тільки зі сторони підвищення артеріального тиску а й зі сторони  порушень обміну речовин. Так звана наявність метаболічного синдрому при гіпертонії.
Метаболічний синдром супроводжується надлишком інсуліну в крові при тому, що рівень глюкози теж високий. Як пояснити цей парадокс:  цукор знижуючий гормон аж зашкалює, а цукор в крові при цьому високий?
Якщо організм піднімає тиск як компенсаторну реакцію на низький обмін речовин і дефіцит енергії АТФ, то і організм підвищує рівень інсуліну в крові теж як компенсаторну реакцію. Адже інсулін не тільки впливає на засвоєння клітинами цукрів, а й на тканинне дихання в результаті якого утворюється енергія АТФ і підвищення рівня інсуліну намагається покращити утворення енергії АТФ в клітинах. Так як інсулін  є активатором ферментів тканинного дихання, внаслідок якого утворюється енергія АТФ.
І ріст концентрації інсуліну в крові мав би знизити цукор крові, а при метаболічному синдромі при гіпертонії цукор парадоксально високий, чому?
Ми уже вище згадували, що дефіцит енергії АТФ при низькому обміні речовин є головним активатором хронічного стресу в організмі. А стресові гормони викликають розпад білків і жирів у напрямку перетворення їх в цукри. Це відбувається лише для того, щоб зберегти в умовах екстреної ситуації найбільш вразливий і найбільш чутливий до дефіциту енергії АТФ головний мозок. Адже саме цукрами живиться головний мозок.
Саме тому, незважаючи на на високий рівень інсуліну спостерігається високий рівень цукрів, який зростає із-за підвищення синтезу контрінсулярних стресових гормонів, які як і інсулін захищають організм, зокрема головний мозок, від дефіциту енергії АТФ, хоча за функціональним призначенням протидіють інсуліну.
Ще один атрибут, характерний при гіпертонії для метаболічного синдрому, збільшення в крові рівня токсичної сечової кислоти, підтверджує наявність дефіциту енергії АТФ в клітинах, який є причинним для розвитку хвороби підвищеного артеріального тиску.
Адже надлишок сечової кислоти в крові виникає тому, що аденозин, який при порушенні обміну речовин не використовується для синтезу аденозинтрифосфорної кислоти енергії АТФ,  цей  незадіяний для утворення енергії аденозин розпадається і продуктом його розпаду є сечова кислота! Із-за порушення утворення АТФ в крові виникає гіперурекемія: збільшення вмісту отруйної сечової кислоти.
Виявляється, що захисним фактором від токсичного впливу сечової кислоти є ліпопротеїди низької щільності та холестерин. Саме тому  в крові зростає  рівень холестерину та атерогенних ліпідів. І це відбувається як захисна реакція, направлена на пом`якшення токсичності сечової кислоти, а лікарі боряться з підвищеним холестерином, як з фактором агресії у розвитку атеросклерозу.
Так як із-за дефіциту енергії АТФ при гіпертонії організм перебуває в стані стресу, то продукується велика кількість стероїдних стресових  гормонів.
І щоб синтезувати гормони стресу, в якому при гіпертонії організм перебуває із-за дефіциту енергії АТФ, потрібен етерифікований холестерин. Ось чому організм підвищує рівень холестерину крові і ось чому організм посилює руйнівні вільно радикальні процеси, адже саме завдяки посиленню вільно радикальних процесів етерифікується холестерин, необхідний для синтезу стероїдних стресових гормонів.
І коли лікарі лікують гіпертонію вони не усувають порушення обміну речовин із-за якого повстала гіпертонічна хвороба, а по-життєво призначають медикаменти для зниження артеріального тиску, медикаменти для зниження холестерину, антиоксиданти для зняття оксидативного стресу, цукорзнижуючі препарати для зниження цукру. Як ви гадаєте, вони коли-небудь вас вилікують від гіпертонічної хвороби, не  усунувши причини і не нормалізуючи обмін речовин із-за порушення якого підвищився артеріальний тиск, зріс рівень цукру, токсичної сечової кислоти, холестерину і т. д..?
Як нормалізувати обмін речовин і вилікувати гіпертонічну хворобу?
Як нормалізувати обмін речовин? Перш ніж відповісти на це запитання слід зрозуміти що таке обмін речовин і які механізми його забезпечуюють.
Уся спожита нами їжа трансформується в процесі обміну речовин і сам процесс її трансформації і представляє собою обмін речовин.
Усі білки, жири та вуглеводи представляють собою багатоланцюгові молекули, які виглядають неначе намисто з молекул. І перш ніж ці молекули використовуватимуться організмом намисто треба порізати до дрібних бусинок.
Тому першим і найвагомішим етапом обміну речовин є катаболізм похивних речовин на рівні травної системи. Адже від того, як травні ферменти розщепили спожиту їжу залежить її подальша трансформація в процесі обміну речовин.
І загально відомо, що, якщо у вогонь покласти дрова добре порубаними полінами, то такий вогонь значно краще горітиме, аніж, коли у нього покладуть непорубані колоди. Колоди не тільки не розпалять вогнище, а й навіть можуть його загасити.
А сокирою, яка рубає на дрова колоди їжі є жовч та ферменти травної системи.
За древньою концепцією тибетської медицини перетравлення їжі є ключовим процесом забезпечення здоров`я організму: якщо їжа перетравлюється добре, то вона перетворюється в здорову кров і живить сили тіла, а якщо їжа погано перетравлюється, то утворюється погана кров, організм слабне, погана кров живить хворобу, а неперетравлена їжа стає середовищем розмноження патогенних мікробів та гельмінтів, внаслідок чого створюється грунт хвороби.
Тому засвоєння їжі впливає на обмін речовин і залежить від морфофункціонального стану органів травної системи.
І ми провели наукові дослідження морфофункціонального стану печінки, підшлункової залози та тонкої кишки при гіпертонічній хворобі на базі Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського. На основі цих наукових досліджень була захищена кандидатська дисертація, а це означає, що науковий світ визнає достовірність цих досліджень.
Для виконання експерименту використовувалися щурі від природи хворі на гіпертонічну хворобу. Тварин було доставлено  з розплідника „Пущіно” (Росія), який є науково-виробничим підрозділом Філіала Інституту біоорганічної хімії ім. Акад. М.М.Шемякина та Ю.А. Овчинникова і має найвищу міжнародну SPF –категорію та отримав повну акредитацію міжнародної асоціації по атестації та акредитації утримання лабораторних тварин „Aaalac international” (www.aaalac.org).
Поряд з хворими тваринами досліджувалися здорові тварини та хворі тварини, які споживали «Енергетин».
Результати досліджень приголомшили.  Як виявилося печінка, підшлункова залоза і тонка кишка у хворих на високий артеріальний тиск тварин перебувають в катастрофічно поганому стані у порівнянні із здоровими тваринами. І у гіпертоніків це є головною причиною порушення обміну речовин на рівні катаболізму поживних речовин, який є ключовим в обмінних процесах організму.
Тому для того, щоб усунути причину із-за якої повстала гіпертонічна хвороба слід нормалізувати обмін речовин. А для того, щоб нормалізувати обмін речовин слід нормалізувати діяльність печінки, підшлункової залози та тонкої кишки.
І тут багато хто може заперечити тим, що має високий артеріальний тиск, а його печінка, підшлункова залоза та тонка кишка працюють відмінно!
Ці люди гадають, що у них з травною системою все гаразд і не здогадуються в якому плачевному стані перебувають їхні травні органи, які обслуговують обмін речовин.  Адже катастрофічний стан функціональної активності печінки, підшлункової залози та тонкої кишки у великій кількості випадків протікає безсимптомно. І головні функціональні показники діяльності печінки та підшлункової залози(холати жовчі та ферментативна активність) в наших лабораторіях не визначаються.
Результати наших досліджень приголомшили щей  тим, що навантажуючи ослаблені травні органи ми спостерігали позитивну динаміку: незважаючи на стимуляцію «Енергетином» функції печінки, підшлункової залози та тонкої кишки їх морфофункціональний стан значно покращувався, і при цьому нормалізувався артеріальний тиск та обмін речовин.
І чому нас приголомшив позитивний ефект «Енергетину» на стан печінки, підшлункової залози та тонкої кишки, тому що і так ослаблені печінка і підшлункова залоза при додатковому навантаженні мали би припинити свою діяльність взагалі, тобто загинули б.
Яким чином «Енергетин» нормалізує діяльність підшлункової залози та печінки, при цьому навантажуючи їх? І чому печінка та підшлункова залоза гіпертоніків перебувають в плачевному стані?
На мікроскопічному рівні печінка виглядає як клубок жовтих та червоних ниток змотаних докупи, довкола яких розташувалися печінкові клітини. Жовті нитки відповідають жовчевим капілярам, а червоні нитки відповідають кровоносним капілярам. І через червоні, тонші за ниточки, печінкові капіляри кров тече значно повільніше аніж через решту внутрішніх органів. Це викликано анатомічними особливостями кровообігу печінки: адже більшість капілярів відходить від воротньої вени печінки в якій кровоплин сповільнений, на відміну від швидкого кровоплину в артеріолах від яких формуються капіляри решти внутрішніх органів.
І якщо в жовчеві капіляри  виділяється густа не якісна жовч, то така жовч не здатна протікати через тоненькі ниточки жовчевих капілярів і така жовч забиває жовчеве русло печінки, зтискуючи при цьому кров`яне капілярне русло і ще гірше порушуючи печінковий кровоплин. Печінка зтискується неначе губка, але не ззовні, а зсередини самої себе: переповненими жовчевими капілярами, які замуровані холестериновим цементом жовчі.
Порушення кровоплину в печінці порушує її функціонування та її важливу роль в забезпеченні процесів обміну речовин. Тому покращити обмін речовин можна за умови звільнення печінкових капілярів від холестеринових тромбів. Адже вогонь у печі не горітиме, якщо забитий комин.
Завдяки тому, що «Енергетин» покращує синтез жовчевих кислот печінкою, холестеринові жирові тромби в жовчевих капілярах розчиняються милами, якими і є жовчеві кислоти, і печінка звільняється від холестеринового полону. В ній покращується кровоплин, завдяки чому печінка починає краще оновлюватися і функціонувати. А це означає що обмін речовин теж покращується, адже печінка є одним із ключових органів, що забезпечують обмін речовин.
«Енергетин» покращує якість жовчі і збільшує в ній рівень жовчевих кислот через стимуляцію гастроінтестінальних рецепторів дуоденуму, внаслідок чого збільшується виділення регулюючих травлення гормонів холецистокініну та панкреатозиміну. Ці гастроінтестінальні гормони стимулюють вироблення функціонально активної жовчі та багатого ферментами підшлункового соку. Тоді не треба вживати мезим чи фестал для нормалізації травлення.
Але позитивний ефект «Енергетину» на підшлункову залозу викликаний не лише збільшенням ферментів в підшлунковому соці, а й збільшенням вмісту жовчевих кислот в жовчі.
Якщо жовч містить недостатньо жовчевих кислот, то страждає і підшлункова залоза. Адже така жовч погано розчиняє жири і тоді жири в кишці погано перетравлюються і всмоктуються гігантськими крапельками. І коли з кровоплином ці гігантські крапельки жирів потрапляють у підшлункову залозу, то активують її ферменти прямо в міхурцях підшлункової залози і починають перетравлюватися в самій тканині підшлункової залози. Із-за цього підшлункова набрякає і перестає нормально функціонувати.
«Енергетин» збільшує вміст жовчевих кислот в жовчі. Покращує емульгацію жирів і усуває фактор пошкодження підшлункової залози неперетравленими поганоемульгованими жирами.

Аналіз наших наукових досліджень та даних світових наукових досліджень доводить, що «Енергетин» нормалізує артеріальний тиск через зменшення збудливості вегетативних центрів нервової системи, через нормалізацію синтезу ендотелійзалежного фактору оксиду азоту, через усунення в організмі енергодефіцитного стресу та стресу ендогенної інтоксикації, через стимуляцію судинорозширювальної кінінової системи і зменшення судинозвужувальних ангіотензинів, через корекцію метаболічного синдрому завдяки покращення оміну речовин та збільшення  енергозабезпеччення клітин енергією АТФ.
Давайте розглянемо як «Енергетин» впливає на всі вищеперелічені процеси? І почнемо наш аналіз з останнього твердження: «Енергетин» нормалізує артеріальний тиск через корекцію метаболічного синдрому завдяки покращення оміну речовин та збільшення  енергозабезпеччення клітин енергією АТФ.
В ході нашого експерименту на щурах із гіпертонією було встановлено, що «Енергетин» покращує жовчоутворювальну функцію печінки, зокрема збільшує вміст жовчевих кислот в жовчі. Завдяки цьому жири краще емульгуються і покращується засвоєння жиророзчинних вітамінів, зокрема вітаміну Д. А завдяки вітаміну Д збільшується надходження в організм фосфатів, цинку, та магнію, необхідних для утворення енергії АТФ в клітинах.
 Адже якщо ми споживаємо продукти, багаті вітаміном Д та іншими жиророзчинними вітамінами це ще не значить, що ці вітаміни потраплять в клітини нашого організму: вони не засвоюються, якщо в жовчі недостатньо жовчевих кислот.
Таким чином, збільшуючи в жовчі рівень жовчевих кислот, «Енергетин» покращує енергетичні процеси в клітинах.
Окрім цього «Енергетин» позитивно впливає на енергетичний метаболізм через покращення функціонального стану підшлункової залози та через збільшення вмісту ферментів у її підшлунковому соці. Адже хороша ферментативна діяльність травної системи є запорукою нормальної мікрофлори кишки.
 Нормалізація «Енергетином» перетравлення їжі запобігає перетворенню їжі патогенними мікроорганізмами у токсичні для енергетичного метаболізму речовини, такі як індол, скатол, тірамін та ін.. І саме завдяки нормалізації «Енергетином» мікрофлори кишки покращується засвоєння заліза, необхідного для діяльності цитохромів енергетичного метаболізму, а також цинку та магнію. Адже при дисбактеріозі порушується засвоєння заліза, цинку та магнію, що є причиною гіпохромної анемії та дефіциту енергії АТФ в клітинах організму.
Для синтезу ферментів енергетичного метаболізму потрібні амінокислоти, які звільняються при перетравленні білків. Але коли ми споживаємо з їжею білки це ще не значить, що білкові амінокислоти потраплять у клітини: ви поїли, а ваші клітини голодні, тому що при недостатності ферментів білки не розщепляються природнім шляхом, а згнивають, стаючи поживою шкідливих мікроорганізмів.
 І тому завдяки «Енергетину» процеси перетравлення та засвоєння поживних речовин нормалізуються: багатий ферментами підшлунковий сік активно розщепляє білки до амінокислот, необхідних для енергетичних процесів  а також для функціонування та оновлення клітин.
Таким чином встановлене зниження артеріального тиску «Енергетином» відбувається тому що «Енергетин» покращує обмін речовин та забезпечення клітин енергією АТФ, завдяки збільшенню надходження в клітини фосфатів, цинку, магнія, заліза, амінокислот, антиоксидантів, та запобіганню утворення токсичних для енергетичного обміну речовин!
Як описано вище, збудливість вегетативних центрів нервової системи залежить від електричного потенціалу мембрани нервових клітин. Цей потенціал створюється завдяки енергії АТФ, яку використовують іонні помпи клітинних мембран і саме завдяки цій енергії іонні помпи закачують в клітину калій. Внаслідок роботи іонних помп в клітині накопичується калію в 40 разів більше ніж поза клітиною, а калій має позитивний заряд, який створює електричний потенціал клітинних мембран.
«Енергетин» знижує підвищений артеріальний тиск завдяки зменшенню збудливості вегетативних центрів нервової системи і покращенню роботи іонних помп, шляхом  збільшення необхідої для роботи іонних помп енергії АТФ, і нормалізації електричного потенціалу нервових клітин.
Окрім цього «Енергетин» знижує артеріальний тиск і шляхом покращення синтезу судинорозширювального фактору оксиду азоту.
Адже для синтезу оксиду азоту потрібна енергія АТФ та амінокислота L-аргінін.
Завдяки покращенню роботи печінки та підшлункової залози покращується енергоутворення, що сприяє збільшенню в клітинах енергії АТФ,  а також нормалізується травлення, що  збільшує надходженню L-аргініну в організм, з якого і синтезується судинорозширювальний фактор оксид азоту.
Проте «Енергетин» знижує артеріальний тиск не тільки завдяки зменшенню збудливості вегетативної нервової системи та збільшення концентрації судинорозширювального фактору оксиду азоту, шляхом впливу на обмінні процеси, а й безпосередньо: через збільшення в крові вмісту судинорозширювальних кінінів. Адже покращення ферментативної активності підшлункової залози активізує судинорозширювальну кінінову систему.
Судинорозширювальні кініни утворюються з того самого білка попередника що й судинозвужувальні ангіотензини, з альфа-2 глобуліну. І завдяки активації  «Енергетином» судинорозширювальної кінінової системи альфа-2 глобулін перетворюється в судинорозширювальні кініни, а не в судинозвужувальні ангіотензини. Тому, якщо з`їсти 1 столову ложку «Енергетину» при гіпертонічному кризі, артеріальний тиск суттєво знижується.
Завдяки покращенню ферментативної активності підшлункової залози «Енергетин» не тільки активізує судинорозширювальну кінінову систему, а й розріджує кров. Збільшення рівня протеолітичних ферментів крові розчиняє тромби і зменшує в`язкі сть крові.
Пам`ятаєте, у тексті вище згадується про дефіцит енергії АТФ в клітинах, як причину запуску механізму стрессу в організмі, який супроводжується викидом стресових гормонів і підйомом артеріального тиску. Отже «Енергетин» вимикає механізм стрессу завдяки збільшенню вмісту енергії АТФ в клітинах і, таким чином, теж знижує артеріальний тиск.
А зниження «Енергетином» рівня стресових гормонів в крові зменшує синтез холестерину та рівень окислювальних процесів, зокрема перекисне окислення ліпідів, які інтенсивно протікають в організмі гіпертоніків як джерело утворення сировини, необхідної для синтезу стресових гормонів стероїдної природи.
Таким чином «Енергетин» не тільки нормалізує артеріальний тиск, а й корегує характерні для гіпертонічної хвороби порушення обміну речовин, зокрема нормалізує рівень холестерину та атерогенних ліпопротеїдів, внаслідок чого пом`якшується оксидативний стресс та знижується в`язкість крові.
В загальному можна сказати, що «Енергетин» стабілізує артеріальний тиск через нормалізацію обміну речовин та усунення головної причини гіпертонічної хвороби – дефіциту енергії АТФ в клітинах організму. А обмін речовин «Енергетин» нормалізує через покращення роботи органів( печінки, підшлункової залози, тонкої кишки), які є ключовими в забезпеченні обмінних процесів організму.
Але для лікування гіпертонічної хвороби, окрім «Енергетину», рекомендовано вживати і «Расаяну», яка, як і «Енергетин», «ремонтує» і відновлює фундаментальні механізми забезпечення здоров`я організму.
«Расаяна» складається з таких рослинних компонентів, які не тільки покращують обмін речовин, а й живлять та омолоджують  внутрішні органи.
Як показує досвід люди, які перенесли інсульт, не могли рухатися чи розмовляти і не пізніше ніж через 2 місяці вживали «Расаяну» з «Енергетином», починали ходити і розмовляти, повертаючись до повноцінного життя.
Проте лікувальний ефект із відновлення втрачених функційз та нормалізацією артеріального тиску наступає поступово. Іноді потрібно 2-3 місяці, щоб тиск почав знижуватися. Адже хіба може нормалізуватися артеріальний тиск, якщо не усунута головна причина гіпертонічної хвороби. Тому для нормалізації обміну речовин та налагодження енергетичних процесів в організмі потрібен час. Але протягом лікування не варто вживати хімічні медикаменти.

І в процесі обміну речовин руйнуються намиста білків, жирів та вуглеводів до найменших бусинок, з яких організм синтезує своє власне намисто білків, жирів та вуглеводів згідно власної генетичної програми. А решта бусинок органічних молекул згорає, внаслідок чого виділяється енергія, необхідна для життєдіяльності.

 Підвищення артеріального тиску посилює циркуляцію крові і доставку поживних речовин та кисню до клітин організму. І коли необхідної для життя енергії виробляється менше, то процеси життєдіяльності погіршуються і збільшується необхідність в доставці кисню та поживних речовин, а також у виведенні продуктів обміну речовин(шлаків). І тоді організм підвищує артеріальний тиск, щоб збільшити доставку кисню та поживних речовин в усі органи, а також виведення продуктів обміну речовин(шлаків).

Таким чином підвищення артеріального тиску не є хворобою, а захисною, пристосувальною реакцією організму на порушення його життєдіяльності, зокрема обміну речовин! Такою самою захисною реакцією як і підвищення температури тіла при інфекційних захворюваннях.

Для того, щоб підвищити артеріальний тиск організм задіює цілий каскад нейрогуморальних механізмів і власне на боротьбу з ними направлена медикаментозна терапія у сучасній офіційній медицині. І саме тому пацієнтів прирікають на по життєве вживання, отруйних для організму, та руйнівних для печінки медикаментів , які не протидіють причині
підвищення артеріального тиску!!!

Вживаючи Енергетин ми усуваємо головну причину гіпертонічної хвороби:- порушення обміну речовин!!! А не просто збиваємо артеріальний тиск!
Окрім цього Енергетин знижує холестерин крові та сповільнює атеросклеротичні процеси та старіння організму.